Żona oskarża Tomasza Golloba

PRZEGLĄD PRASY. Małżonka Tomasza Golloba oskarża go o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad nią i córką - donosi "Super Express". Najlepszy polski żużlowiec miał przyłożyć swojej żonie Brygidzie pistolet do głowy, by zmusić ją do podpisania umowy kredytowej. Gollob miał także dwukrotnie pobić kobietę i wyrzucić ją z mieszkania niekompletnie ubraną.
Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł. »

Kobieta złożyła już dwa doniesienia do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, w których informuje o przestępstwach popełnionych przez męża. Postępowanie jest w toku, równolegle toczy się także sprawa rozwodowa - małżonkowie mają spotkać się na sali sądowej 18 października.

- Niech ludzie się dowiedzą, jaki naprawdę jest Tomasz Gollob - powiedziała Brygida Gollob. - Przyłożył mi pistolet do głowy i zmusił, abym je (umowy kredytowe - przyp.) podpisała - dodała kobieta, która kilka dni wcześniej złożyła na policji doniesienie, że jej mąż miał wyłudzić z banków trzy kredyty wysokości dwóch milionów złotych.

Spektakularna kariera Golloba

Tomasz Gollob jest zgodnie uznawany za najlepszego zawodnika w historii polskiego żużla. Dwukrotnie zdobywał wicemistrzostwo świata (1999 i 2009), czterokrotnie stawał na trzecim stopniu podium. Z reprezentacją Polski raz był mistrzem świata w zawodach drużynowych i cztery razy sięgnął z kolegami po Puchar Świata.

Jest on także ośmiokrotnym mistrzem Polski, zdobywał tytuły również w ligach szwedzkiej i angielskiej. W rodzimej Ekstralidze przez większość kariery związany był z Polonią ze swojej rodzinnej Bydgoszczy. Jeździł także w barwach Wybrzeża Gdańsk, Unii Tarnów i Stali Gorzów Wielkopolski.

Za swoje sukcesy na arenie międzynarodowej Gollob był odznaczany przez władze państwowe - w 2000 roku Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2007 Krzyżem Oficerskim tego samego odznaczenia.

Wszystko o żużlu znajdziesz na Sport.pl »