Emil Sajfutdinow

Rosjanin kroczy od sukcesu do sukcesu. Swoimi osiągnięciami na arenie międzynarodowej mógłby obdzielić co najmniej kilku bardzo dobrych zawodników i nadal byłby uważany za utytułowanego żużlowca
Dwa tytuły indywidualnego mistrza świata juniorów oraz brązowy medal wypracowany w pocie czoła podczas ubiegłorocznego cyklu Grand Prix stawiają go w roli jednego z faworytów zmagań w GP w tym sezonie. Dla Sajfutdinowa nie ma znaczenia miejsce rozgrywania zawodów, stan nawierzchni ani nazwiska rywali, obok których stoi akurat pod taśmą startowa. - Po prostu startuję, jadę do przodu i myślę tym o tym, by wygrywać - mówi Rosjanin.

W tym roku skończy dopiero 21 lat, a więc ciągle jest jeszcze juniorem. W Bydgoszczy od dawna jest już jednak traktowany jak senior. Polonia nie ma w tym sezonie, już po raz kolejny zresztą, szczególnie silnego składu. Sajfutdinow jest jednak jego najmocniejszym ogniwem. Pod względem statystycznym jest już lepszy zarówno od Andreasa Jonssona, jak i Grzegorza Walaska. Jeśli przynajmniej utrzyma ubiegłoroczny poziom w tym sezonie bydgoska publiczność będzie przeżywać ciekawe widowisko.

Jego kolejnym, po legendarnym Tony Rickardssonie, doradcą sportowym będzie słynny "profesor z Oxfordu" Hans Nielsen.

INFORMACJE OGÓLNE

Kraj: Rosja

Data i miejsce urodzenia: 26 października 1989 w Saławacie

Oficjalna strona: www.emilracing.eu

Poprzednie kluby: Bydgoszcz (2006-2009)

Największe sukcesy: Indywidualny Mistrz Świata Juniorów (2007, 2008), brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata (2009)

Średnia biegowa 2009: 2,18

STATYSTYKI GRAND PRIX

Liczba GP ogółem: 11

Finały: 4

Wygrane w finałach: 3

II miejsca w finałach: 0

III miejsca w finałach: 0