Jonas Davidsson

Ten w gruncie rzeczy przeciętnie jeżdżący zawodnik będzie wreszcie musiał zakasać rękawy i pojechać na sto procent swoich możliwości. Inaczej jego nowy polski klub - Włókniarz Częstochowa - nie utrzyma się wśród ośmiu najlepszych ekip ekstraligi
Co prawda Davidssonowi wyjątkowo pasuje częstochowski owal, jednakże ostatnie sezony w jego wykonaniu w barwach bydgoskiej Polonii były, mówiąc eufemistycznie, niezbyt udane. Szwed nie potrafił ustabilizować formy, przez co nie można było na niego liczyć w przekroju całych rozgrywek. Przez trzy sezony nie potrafił nawet dopasować się do toru Polonii. - Mam nadzieję, że słabsza passa w lidze odwróci się ode mnie w Częstochowie. Nie chcę komentować tych trzech lat w Bydgoszczy. Dla mnie liczy się tylko to co będzie w Częstochowie - mówi Davidsson.

Co czeka go we Włókniarzu? Na pewno rozbudzone oczekiwania częstochowskich kibiców, którzy potrzebują pozytywnych bohaterów dla podtrzymania nadziei na uratowanie ekstraligowego bytu. Jeśli uda mu się spełnić przynajmniej część pokładanych w nim oczekiwań, ma szansę rozpocząć nowy rozdział w swojej karierze w lidze polskiej.

Na arenie międzynarodowej Davidsson zaznaczył swoją obecność w ubiegłorocznym finale Drużynowego Pucharu Świata w Lesznie, gdzie z reprezentacją Trzech Koron zdobył brązowy medal. Nie ma go jednak w cyklu Grand Prix i dopóki nie odnajdzie zagubionej gdzieś po drodze formy, jeszcze długo go w nim nie zobaczymy.

INFORMACJE OGÓLNE

Kraj: Szwecja

Data i miejsce urodzenia: 7 sierpnia 1984 w Motali

Oficjalna strona: www.davidssonracing.nu

Poprzednie kluby: Bydgoszcz (2007-2009), Zielona Góra (2006)

Największe sukcesy: Finał IMŚJ 2003 - IX miejsce

Średnia biegowa 2009: 1,1

STATYSTYKI GRAND PRIX

Liczba GP ogółem:4

Finały: 0

Wygrane w finałach: 0

II miejsca w finałach: 0

III miejsca w finałach: 0