Sport.pl

Najpierw ślub, a później wielki mecz na Tor-Torze

Zawodnik GTŻ Grudziądz Tomasz Chrzanowski i prezenterka TVP Info Joanna Michalska dziś wezmą ślub, a jutro będą gospodarzami niezwykłego spotkania sportowego - na Tor-Torze na lodzie walczyć będą zespoły żużlowców, VIP-ów i toruńskich hokeistek.
Turniej charytatywny to pomysł młodej pary. Dochód ze zbiórki wśród kibiców (wstęp jest wolny, organizatorzy liczą na dobrowolne datki) przeznaczony jest dla chorej dziewczynki - Moniki, córki przyjaciół kolegi Chrzanowskiego. Potrzebuje ona kolejnych operacji, które są kosztowne. Tak pochodzący z Torunia żużlowiec i jego - od dzisiaj - żona, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, znaleźli sponsorów i zorganizowali hokejowy pojedynek, jakiego jeszcze nie było. Nie tylko dlatego, że odbędzie się kilkadziesiąt godzin po ceremonii Chrzanowskiego i Michalskiej.

Emocji na Tor-Torze w niedzielę będzie mnóstwo. Zabawa rozpocznie się o g. 16.30. Zagra zespół VIP-ów złożony głównie ze sponsorów, Jaskółek - ekipy kobiet grających w Toruniu w hokeja na lodzie, oraz żużlowców. A w drużynie honorowego trenera Jacka Krzyżaniaka znane nazwiska - m.in. Tomasz Gollob, Tomasz Bajerski, Robert Kościecha, Mirosław Kowalik. Zaplanowano także licytację gadżetów - pamiątek Toruńskiego Klubu Hokejowego, koszulki z podpisami znanych sportowców.