Finał żużla: Unibax bliżej mistrzostwa?

Mimo porażki w Zielonej Górze, Unibax Toruń będzie faworytem finału Speedway Ekstraligi. Musi odrobić sześć punktów straty z Zielonej Góry - przegrał w sobotę 42:48.
Na torze, który w ciągu jednego dnia usypano w Zielonej Górze, torunianie na początku radzili sobie zaskakująco dobrze. - Nawierzchnia nie jest naszym atutem - przyznawali zgodnie gospodarze. To prawda. Falubaz Zielona Góra miał problemy: zawodnicy chwilami zachowywali się tak, jakby nie wiedzieli, jaką ścieżkę na torze wybrać. Unibax w połowie spotkania prowadził nawet różnicą 6 punktów, ale później dzięki świetnej jeździe Grzegorza Zengoty Falubaz odrobił straty i wyszedł na prowadzenie.

W połowie spotkania zawodnicy przechodzili prawdziwe metamorfozy. Grzegorz Walasek po koszmarnym początku zaliczył dwa zwycięstwa. Wiesław Jaguś po świetnym początku, za stracił wszystkie atuty.

Falubaz był pewny zwycięstwa po 14. wyścigu, w którym zielonogórzanie zwyciężyli 5:1.

Rewanż w niedzielę na toruńskiej Motoarenie. Torunianie, choć przegrali, są blisko obrony mistrzostwa. Muszą wygrać co najmniej 48:42 - nikt na ich stadionie w tym sezonie nie wywalczył lepszego wyniku niż taka porażka. Przed finałem zielonogórzanie zapowiadali, że by spokojnie podejść do finału muszą mieć około 10 punktów przewagi.