Sport.pl

Tomasz Gollob wróci do sportu? "Jeszcze zobaczymy go na maszynie"

- Jeszcze zobaczymy Tomka na maszynie. On nie pozwoli sobie na to, żeby być niesprawnym - powiedział Władysław Komarnicki, przyjaciel Golloba i honorowy prezes Stali Gorzów.
- Wiem, jaką siłą motoryczną ma Tomek. Taką u człowieka można spotkać rzadko. On nie pozwoli sobie na to, żeby być niesprawnym - powiedział Komarnicki w rozmowie z TVN24.

Tomasz Gollob przebywa w bydgoskim szpitalu po tym, jak spadł z motocykla na zawodach motocroossowych. Najbardziej utytułowany polski żużlowiec przeszedł operację neurochirurgiczną.

- Jeszcze zobaczymy go na maszynie. Nie mówię tego, dlatego że jestem niepoprawnym optymistą. Ja to czuję - dodał honorowy prezes Stali Gorzów. Klubu, którego Gollob był kapitanem przez pięć lat.

Były mistrz świata, po wypadku, nie odzyskał czucia w nogach, a rokowania lekarzy nie są najlepsze. Sportowiec rozpoczął pracę z psychologiem.

- Zleciliśmy rozpoczęcie opieki psychologicznej. Myślę, że nie skończy się na jednorazowej sesji. Praca z psychologiem będzie kontynuowana. Sportowiec jest po bardzo ciężkim urazie, więc jest to bardzo wskazane - analizował Robert Włodarski, ordynator oddziału klinicznego anestezjologii i intensywnej terapii Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy.

Więcej o:
Komentarze (18)
Tomasz Gollob wróci do sportu? "Jeszcze zobaczymy go na maszynie"
Zaloguj się
 • Zbigniew Dutkowski

  Oceniono 1 raz 1

  To nieładne stwierdzenie - "nie pozwoli sobie na bycie niesprawnym". Rozumiem intencje, ale, po pierwsze -to w znacznym stopniu od niego nie zależy, po drugie-jak mają się czuć osoby niepełnosprawne ?Jako ludzie gorszej kategorii, pozbawieni godności ? Na niepełnosprawność nie można "sobie pozwolić"? Bo co? Ludzie poruszający się na wózkach mają wiele talentów, bogate osobowości, niejednokrotnie potrafią rzeczy, których "sprawni" nie są w stanie robić, ich życie jest pełnowartościowe. Życzę Gollobowi jak najlepiej, ale nie zamieniajmy szczerej troski w niechęć do innych.

 • wozdo

  Oceniono 1 raz 1

  1. Kubica
  2. Schumacher
  3. Gollob

  gdy nie chce sie usiasc i dac sobei siana tylko chce sie wiecej wiecej wiecej to taki jest koniec

 • bobaa

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Komarnicki - jakby bycie lub nie niepełnosprawnym zależało od silnej woli delikwenta, to producenci wózków inwalidzkich po prostu by zbankrutowali...

 • szlachcic

  Oceniono 1 raz 1

  Komornicki jest the besciak
  Zrobic z niego pierwszego lekarza Golloba a tych popaprancow co teraz przy nim sa wyrzucic
  Jak komornicki mowi ze bedzie chodzil to znaczy ze bedzie chudzil, zwlaszcza ze inny profesor medycyny nijaki Boniek tez mowi ze bedzie wszystko dobrze

 • mrs.courvoisier

  0

  lepiej żeby się trzymał z dala od tych zboczeńców

 • plastikpiokio

  0

  proszę pisac pan prezes golob. ---tylko cos nie widzę tej prezesury.

 • coelka

  0

  Jeśli ma przerwany rdzeń kregowy to chodził nie będzie, jesli jednak nie to moze chodzic jak Buce Lee.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX