Żużel. Poważny wypadek Tomasza Golloba. Krzyczał do lekarzy, że nie czuje nóg

Tomasz Gollob uległ bardzo poważnemu wypadkowi na torze motocrossowym. Świadkowie, do których dotarł "Przegląd Sportowy" mówią, że polski żużlowiec krzyczał do lekarzy, że nie ma czucia w nogach.
W niedzielę rano Tomasz Gollob miał wziąć udział w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. O godzinie 9 rozpoczął się trening. Z informacji "Przeglądu Sportowego" wynika, że właśnie podczas niego znany polski żużlowiec miał stracić kontrolę nad motocyklem i ulec poważnemu wypadkowi.

- Tomasz Gollob ma poważny uraz głowy i kręgosłupa. Bez badań nic więcej nie mogę powiedzieć, ale wątpię by w tym roku zdołał wyjechać jeszcze na tor - powiedział lekarz zawodów Wojciech Kłysiński.

Wiadomość dość szybko dotarła do zgromadzonej publiczności. Na miejscu panuje chaos informacyjny, bo wszyscy czekają w nadziei na nieco lepsze wieści ze szpitala. Na razie ich nie słychać. Są za to świadkowie zdarzenia, którzy mówią, że Gollob podczas wkładania na noszach do karetki, miał krzyczeć do lekarzy, że nie czuje nóg.

Żużlowiec został przetransportowany helikopterem do bydgoskiego szpitala.

Z najnowszych informacji przekazanych przez lekarzy zawodów wynika, że tuż po wypadku Gollob miał porażenie dolnych kończyn i nie pamiętał jak doszło do wypadku. Wszystko wskazuje na to, że musiał choć na chwilę stracić przytomność. Władysław Knap, prezes Klubu Motorowego "Wisła", a jednocześnie dyrektor zawodów, powiedział jednak "Expressowi Bydgoskiemu", że ruszał on rękami i nogami.

Gollob to jeden z najbardziej utytułowanych żużlowców na świecie. Tuż po zawodach motocrossowych w Chełmnie, miał jechać na mecz żużlowy do Grudziądza, gdzie wciąż się ściga w ekipie MrGarden GKM.

Organizator zawodów: Gollob upadł na łagodnym zjeździe

Lekarz, który od 25 lat pracuje na motocrossie, podejrzewa uraz kręgosłupa i głowy, ale zaczekajmy na badania, które Tomek przejdzie w Bydgoszczy - mówi w rozmowie ze Sport.pl Władysław Knap, organizator motocrossowych zawodów w Chełmnie. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Boniek: Dostałem "dobry tel" o stanie zdrowia Golloba

Zbigniew Boniek poinformował na Twitterze, że otrzymał pozytywne informacje na temat zdrowia Tomasza Golloba CZYTAJ WIĘCEJ >>>