Polis i Drabik blisko podium w turnieju zaplecza kadry juniorów w Ostrowie

W turnieju zorganizowanym w ramach pierwszego dnia zgrupowania zaplecza kadry juniorów w Ostrowie dwaj wychowankowie Włókniarza Częstochowa byli bliscy stanięcia na podium. Polis jako jedyny odebrał punkty zwycięzcy zawodów.
Pierwszy z dwóch zaplanowanych turniejów indywidualnych wygrał Kacper Woryny. Młody rybniczanin nie tylko zgromadził 14 punktów, ale wykręcił także doskonały czas - najlepszy w bieżącym sezonie, jeśli chodzi o ostrowski tor (64,68). Jedynym zawodnikiem, który odebrał punkt Worynie, był w pierwszym wyścigu dnia Oskar Polis.

Polis po trzech seriach startów był niepokonany. Druga część zawodów była jednak dla 18-latka nieudana. Zanotował defekt i upadek przez co sklasyfikowany został na szóstym miejscu. Lokatę niżej uplasował się Maksym Drabik, któremu w pierwszej serii punkty odebrał defekt motocykla. Co ciekawe, obaj częstochowianie znaleźli się w okolicach podium, gdyż sklasyfikowany na trzecim miejscu Marcin Nowak zgromadził 10 oczek.

Drugi turniej zaplanowano na środę o nietypowej porze (godz. 13). Oprócz Polisa i Drabika w zawodach weźmie udział pełniący we wtorek rolę zawodnika rezerwowego Hubert Łęgowik.