Sport.pl

Pora zrewanżować się Orłowi za porażkę w Łodzi

W XI kolejce rundy zasadniczej Nice Polskiej Ligi Żużlowej lubelski KMŻ spotka się u siebie z Orłem Łódź. To bardzo ważny mecz, bo wiele wskazuje na to, że oba zespoły będą walczyły o uratowanie się przed spadkiem.
W zasadzie będzie to pierwsze spotkanie po lipcowej ligowej przerwie. Wprawdzie lublinianie tyle wolnego nie mieli, bo z powodu kapryśnej aury musieli przed dwoma tygodniami rozegrać dwukrotnie przełożony mecz z GKM Grudziądz. Niestety drużyna trenera Mariana Wardzały nie miała ostatnio dobrej passy. KMŻ przegrał trzy spotkania z rzędu. Najpierw uległ w Rybniku ROW-owi, potem Polonii Bydgoszcz, a następnie nie sprostał u siebie GKM Grudziądz. Tak więc zamiast - jak to wcześniej planowano - walki w fazie play-off raczej przyjdzie drużynie lubelskiego toczyć bój o zachowanie ligowego bytu. Naturalnie gospodarze są w stanie wygrać z łodzianami, którzy też nie jadą rewelacyjnie i mają podobne problemy, choć w ich szeregach startuje kilku uznanych zawodników z reprezentantem Danii Matsem Korneliussenem, Australijczykiem Jasonem Doylem, Antonio Lindbaeckiem ze Szwecji i Mariuszem Puszakowskim na czele. Ten ostatni zresztą doskonale zna lubelski tor, bo swego czasu bronił barw klubu znad Bystrzycy.

Z kolei w zespole lubelskim najlepiej w tym sezonie jadą: Davey Watt, Robert Miśkowiak i Dawid Lampart, choć ten pierwszy musiał pauzować z powodu kontuzji. Zawodzi natomiast Australijczyk Cameron Woodward oraz młodzieżowcy, którzy zupełnie sobie nie radzą.

Pierwsze spotkanie obu drużyn zakończyło się zwycięstwem łodzian różnicą 12 punktów (51:39). Zespół trenera Lecha Kędziory wygrał, choć wystąpił bez Doyla i Lindbaecka, natomiast Korneliussena jeszcze wówczas w drużynie nie było, a KMŻ pojechał w najmocniejszym składzie. Najskuteczniejszym zawodnikiem Orła był wówczas Puszakowski, który zdobył 14 punktów. Po dziewięć przywieźli Jakub Jamróg i Magnus Zetterstroem. Natomiast w drużynie lubelskiej najlepiej pojechali: Miśkowiak - 14 pkt i Watt (8 pkt).

Początek niedzielnego spotkania, które odbędzie się na torze przy al. Zygmuntowskich i będzie transmitowane przez TVP wyznaczono na godz. 14.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUAwizowane składy:

KMŻ Lublin: 9. Davey Watt, 10. Cameron Woodward, 11. Dawid Lampart, 12. Andriej Kudriaszow, 13. Robert Miśkowiak, 14. Arkadiusz Madej.

Orzeł Łódź: 1. Mads Korneliussen, 2. Mariusz Puszakowski, 3. Antonio Lindbaeck, 4. Tomasz Chrzanowski, 5. Jason Doyle, 6. Edward Mazur.

Tabela Nice PLŻ

1.PGE Marma Rzeszów1016+136
2.Carbon Start Gniezno1014-5
3.GKM Grudziądz1014+22
4.Polonia Bydgoszcz1011+14
5.ŻKS ROW Rybnik1010-72
6.Orzeł Łódź1010+9
7.KMŻ Lublin109-22
8.Lokomotiv Daugavpils108-82