Sport.pl

U siebie wygrali, czy powtórzą to w Bydgoszczy?

Przed nami dziesiąta kolejka rundy zasadniczej Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Zespół lubelskiego KMŻ czeka w niej ciężka przeprawa, bo w Bydgoszczy spotka się z Polonią, która pała żądzą rewanżu za porażkę w pierwszym spotkaniu.
W ostatniej kolejce bydgoszczanie nie sprostali w Gnieźnie Startowi. Przegrali 38:52, więc przed swoimi kibicami będą się chcieli zrehabilitować - i to podwójnie, za porażki w Gnieźnie i Lublinie. Na torze przy al. Zygmuntowskich zespół trenera Mariana Wardzały wygrał 48:42. Najskuteczniejszymi wówczas zawodnikami w zwycięskiej drużynie byli Andriej Kudriaszow, który wywalczył 11 punktów i Robert Miśkowiak (10). W zespole znad Brdy najlepiej pojechali Mateusz Szczepaniak i junior Szymon Woźniak. Obaj solidarnie zdobyli po 11 punktów. Nie wiadomo jednak, czy w KMŻ pojedzie Davey Watt. Australijczyk wprawdzie jest w awizowanym składzie, ale podczas turnieju German Open w Olchingu miał groźny upadek, który spowodował złamanie dwóch kręgów piersiowych, i trudno przypuszczać, aby się tak szybko wykurował. Przed tygodniem lublinianie jeździli u siebie z GKM Grudziądz - już bez Watta - lecz z powodu deszczu spotkanie zostało przerwane po czterech biegach i zostanie rozegrane w innym terminie. Do tego momentu gospodarze przegrywali 11:13.

CZY ŻUŻLOWCY WYJDĄ SPOD TAŚMY? JAK KTOŚ IM POMOŻENatomiast Polonia w ostatniej kolejce wróciła z Gniezna na tarczy. W drużynie prowadzonej przez trenera Jacka Woźniaka słabiej pojechali Mateusz Szczepaniak i Marcin Jędrzejewski, natomiast najlepiej punktowali Hans Andersen i Patrick Hougaard (obaj po 10 pkt). Wszystko wskazuje na to, że bydgoszczanie wystąpią w optymalnym składzie, co na trudnym torze stawia ich w roli faworyta.

Początek niedzielnego spotkania wyznaczono na godz. 17.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUAwizowane składy:

Polonia: 9. Hans Andersen, 10. Marcin Jędrzejewski, 11. Robert Kościecha, 12. Mateusz Szczepaniak, 13. Patrick Hougaard, 14. Bartosz Bietracki.

KMŻ Lublin: 9. Cameron Woodward, 10. Andriej Kudriaszow, 11. Davey Watt, 12. Dawid Lampart, 13. Robert Miśkowiak, 14. Arkadiusz Madej.

Tabela Nice PLŻ1. PGE Marma Rzeszów814+156
2. Carbon Start Gniezno814+15
3. KMŻ Lublin89-2
4. GKM Grudziądz89+2
5. ŻKS ROW Rybnik98-88
6. Polonia Bydgoszcz98+4
7. Orzeł Łódź97-11
8. Lokomotiv Daugavpils85-76