Sport.pl

Polonia - KMŻ Lublin, czyli mecz o trzy punkty

W kolejnym spotkaniu Nice Polskiej Ligi Żużlowej bydgoski zespół na własnym torze zmierzy się z KMŻ Lublin. Polonia chce nie tylko wygrać, ale też i zainkasować punkt bonusowy.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

Oba cele są realne do osiągnięcia. W pierwszym spotkaniu tych drużyn w Lublinie lepsi byli gospodarze, ale zwyciężyli tylko 48:42. - Powinniśmy spokojnie odrobić straty - zapowiada trener Jacek Woźniak. Do dyspozycji ma on wszystkich najlepszych żużlowców.

- Na szczęście nie ma żadnych kontuzji. Ci, którzy znaleźli się w składzie dobrze spisywali się na bydgoskim torze i mam nadzieję, że i tym razem nie zawiodą - dodaje szkoleniowiec.

W sobotę o 13 polscy żużlowcy trenować będą na torze przy ul. Sportowej. Zabraknie Duńczyków Hansa Andersena i Patricka Hougaarda. Oni w Bydgoszczy pojawią się w niedzielę. W Polonii z niepokojem oczekują prognoz pogody.

- Jeszcze kilka dni temu zapowiadano na weekend deszcze i burze. Ale najnowsze prognozy są już bardziej optymistyczne. To dobrze, bo nie chcielibyśmy przekładać meczu - kończy Woźniak.

Początek niedzielnego spotkania o 17.

Awizowane składy:

Polonia: Hans Andersen, 2. Marcin Jędrzejewski, 3. Robert Kościecha, 4. Mateusz Szczepaniak, 5. Patrick Hougaard, 14. Bartosz Bietracki, 15. Szymon Woźniak.

KMŻ: 1. Cameron Woodward, 2. Andriej Kudriaszow, 3. Davet Watt, 4. Dawid Lampart, 5. Robert Miśkowiak, 6. Arkadiusz Madej.

Więcej o: