Sport.pl

W Grudziądzu czeka KMŻ ostra walka. Pod taśmą starzy znajomi

Bardzo ciekawie zapowiada się niedzielny Nice Polskiej Ligi Żużlowej, w którym GKM Grudziądz podejmie lubelski KMŻ. Faworytem są gospodarze, ale zespół trenera Mariana Wardzały nie odda pola bez walki i będzie chciał przywieźć pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.
W ostatniej kolejce lublinianie wygrali pierwszy mecz w tym sezonie. KMŻ pokonał na własnym torze Polonię Bydgoszcz 48:42. Ta wygrana z pewnością podbudowała drużynę lubelską. Z bardzo dobrej strony pokazał się Andriej Kudriaszow, któremu dzielnie sekundowali Robert Miśkowiak i Cameron Woodward. Nieco poniżej oczekiwań pojechał Davey Watt, ale to Australijczyk może w meczu z GKM być prawdziwym jokerem, bo bronił barw tej drużyny i świetnie zna grudziądzki tor, podobnie zresztą jak Kudriaszow.

Z kolei w zespole gospodarzy przeciwko swoim byłym kolegom klubowym wystąpi Daniel Jeleniewski. Wprawdzie "Jeleń" nie ma rewelacyjnego sezonu, ale w takich spotkaniach jedzie się zwykle bardzo ambitnie. W GKM startuje także inny lublinianin - młodzieżowiec Oskar Bober. Zresztą wydaje się, że formacja juniorska zespołu trenera Roberta Kempińskiego jest mocniejsza od tej, którą dysponuje KMŻ. Wygląda na to, że grudziądzanie przystąpią do tego meczu niesamowicie zmotywowani, bo będą chcieli zmazać plamę po wysokiej porażce w Rzeszowie z PGE Marmą (36:54). Teoretyczne GKM dysponuje bardzo mocnym składem, bo jeżdżą tam takie tuzy jak Rafał Okoniewski, Sebastian Ułamek, Andriej Karpow, czy wspomniany wcześniej Jeleniewski. Na razie nie ma to jednak przełożenia na pozycję tego zespołu w tabeli, bo zgromadził on tyle samo punktów co KMŻ. Wszystko więc wskazuje na to, że walka będzie bardzo zażarta.

Początek niedzielnego meczu na godz. 14.

Awizowane składy

GKM Grudziądz: 9. Rafał Okoniewski, 10. Daniel Jeleniewski, 11. Sebastian Ułamek, 12. Daniel Nermark, 13. Andriej Karpow, 14. Marcin Nowak. KMŻ Lublin: 9. Cameron Woodward, 10. Andriej Kudriaszow, 11. Davey Watt, 12. Dawid Lampart, 13. Robert Miśkowiak, 14. Arkadiusz Madej.

Tabela Nice PLŻ1. Carbon Start Gniezno510+51
2. PGE Marma Rzeszów59+82
3. Lokomotiv Daugavpils55+5
4. Orzeł Łódź54-3
5. KMŻ Lublin54-14
6. GKM Grudziądz54-29
7. ŻKS ROW Rybnik52-82
8. Polonia Bydgoszcz52-10