Sport.pl

Potyczka outsiderów. KMŻ podejmuje Polonię

W niedzielę występujący w Nice Polskiej Lidze Żużlowej KMŻ spotka się na własnym torze z bydgoską Polonią. Oba zespoły na razie zawodzą i liczą, że na lubelskim torze przełamią kiepską passę.
Wprawdzie spadkowicz z ekstraligi - Polonia - wystartował dobrze, bo pokonał Lokomotiv Daugavpils, ale było to ostatnie zwycięstwo bydgoszczan do tej pory. Potem zespół trenera Jacka Woźniaka przegrał trzy mecze z rzędu, co sprawiło, że zamyka ligową tabelę. Poniżej oczekiwań spisują się ci, na których przed sezonem najbardziej liczono, czyli Hans Andersen i Robert Kościecha. Wszystko wskazuje na to, że zespół znad Brdy wystąpi w Lublinie bez jednego z liderów - Patricka Hougaarda. Duński zawodnik jest wprawdzie w awizowanym składzie, ale odniósł kontuzję i raczej nie pojedzie.

CZY ŻUŻLOWCY WYJDĄ SPOD TAŚMY? JAK KTOŚ IM POMOŻEZ kolei drużyna lubelska jeszcze w tym sezonie nie wygrała. KMŻ zremisował dwa pierwsze swoje mecze z Lokomotivem i Marmą Rzeszów, ale kolejne zakończyły się porażkami ekipy trenera Mariana Wardzały. W ostatniej kolejce lublinianie ulegli w Łodzi mocno osłabionemu Orłowi aż 39:51. Bardzo dobrą formę zaprezentował Robert Miśkowiak, który zdobył aż 14 punktów, natomiast po raz kolejny zawiódł Cameron Woodward. Australijczyk przywiózł zaledwie trzy oczka. Od początku sezonu kiepsko spisuje się też formacja młodzieżowa KMŻ, a w bydgoskiej drużynie wyróżnia się Szymon Woźniak, który z powodzeniem rywalizuje na torze z seniorami. Tak więc w tej potyczce trudno wskazać faworyta.

Początek niedzielnego meczu, który odbędzie się na torze przy al. Zygmuntowskich, wyznaczono na godz. 17.30.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUAwizowane składy

Polonia Bydgoszcz: 1. Mateusz Szczepaniak, 2. Dennis Andersson, 3. Robert Kościecha, 4. Hans Andersen, 5. Patrick Hougaard, 6. Bartosz Bietracki

KMŻ Lublin: 9. Cameron Woodward, 10. Andriej Kudriaszow, 11. Davey Watt, 12. Dawid Lampart, 13. Robert Miśkowiak, 14. Arkadiusz Madej.

Tabela Nice PLŻ1.Carbon Start Gniezno48+45
2.PGE Marma Rzeszów47+64
3.Orzeł Łódź44+3
4.GKM Grudziądz44-11
5.Lokomotiv Daugavpils43-13
6.ŻKS ROW Rybnik42-64
7.KMŻ Lublin42-20
8.Polonia Bydgoszcz42-4