Polska Liga Żużlowa wraca do TVP z nowym sponsorem

Po rocznej przerwie I ligę żużla będzie można oglądać w TVP Regionalnej, TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl. Sponsorem tytularnym rozgrywek została firma Nice.
Dzięki porozumieniu pomiędzy Polskim Związkiem Motorowym, Telewizją Polską i firmą Nice rozgrywki I ligi żużlowej w sezonie 2014 zmieniają nazwę na Nice Polska Liga Żużlowa. Jeszcze nigdy ta niższa klasa rozgrywkowa nie miała sponsora tytularnego.

W każdej kolejce jeden mecz na żywo pokaże TVP Regionalna, która znajduje się w telewizji naziemnej. Dostęp do transmisji będzie więc miało praktycznie każde gospodarstwo w Polsce posiadające odbiornik telewizyjny. Spotkania (w większości także na żywo) będzie pokazywać także TVP Sport oraz będą dostępne na stronie sport.tvp.pl.

W sumie TVP planuje 18 transmisji: 14 z rundy zasadniczej, po dwa spotkania półfinałowe i finałowe. Dodatkowo w ramach podpisanego porozumienia Telewizja Polska pokaże także dwa mecze reprezentacji Polski.

Pierwszy mecz będzie można zobaczyć już w niedzielę. Będzie to spotkanie ROW Rybnik - Polonia Bydgoszcz. Transmisje przeprowadzi od 13.45 TVP Regionalna, a powtórkę zobaczyć można w TVP Sport o godz. 17.30.

Plan transmisji - kolejki 1-7

13 kwietnia (niedziela) godz. 13.45ROW Rybnik - Polonia BydgoszczTVP Regionalna
21 kwietnia (poniedziałek) godz. 13.45Orzeł Łódź - GKM GrudziądzTVP Regionalna/TVP Sport
4 maja (niedziela) godz. 13.45GKM Grudziądz - Polonia BydgoszczTVP Regionalna/TVP Sport
11 maja (niedziela) godz. 13.45Orzeł Łódź - KMŻ LublinTVP Regionalna/TVP Sport
25 maja (niedziela) godz. 13.45PGE Marma Rzeszów - GKM GrudziądzTVP Regionalna/TVP Sport
1 czerwca (niedziela) godz. 13.45RKM ROW Rybnik - Orzeł ŁódźTVP Regionalna/TVP Sport
8 czerwca (niedziela) godz. 13.45Carbon Start Gniezno - PGE Marma RzeszówTVP Regionalna/TVP Sport
Wszystkie mecze dostępne także na stronie sport.tvp.pl.