Sport.pl

Do żużlowców seniorów dołączył pierwszy młodzieżowiec

Działacze I-ligowego KMŻ Lublin podpisali kontrakt z Arkadiuszem Madejem. To pierwszy młodzieżowiec w klubowej kadrze na sezon 2014.
Madej jest żużlowcem bardzo dobrze znanym w Lublinie, bo już w ubiegłym roku bronił klubu z al. Zygmuntowskich. 19-letni zawodnik jest wychowankiem Unii Tarnów. Z tym klubem zdobył w 2012 r. złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski i Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Podczas startów w KMŻ zdobył w ubiegłym roku 23 punkty i jeden bonus. Uzyskał średnią na jeden bieg - 0,500. - Nadal rozmawiamy z juniorami, którzy mogliby do nas przejść lub zostać wypożyczeni - mówi Dariusz Sprawka, prezes KMŻ. - Mam nadzieję, że niedługo wszystkie sprawy kontraktowe dopniemy. Mam tu na myśli nie tylko zawodników, ale też trenera Mariana Wardzałę. Już za kilka dni powinniśmy na naszym torze rozpocząć treningi. Teraz jest on bronowany i właśnie rozpoczynamy montaż band.

CZY ŻUŻLOWCY WYJDĄ SPOD TAŚMY? JAK KTOŚ IM POMOŻEWarto przypomnieć, że na nadchodzący sezon kontrakty z klubem znad Bystrzycy zawarli Australijczycy - Davey Watt, Cameron Woodward, Rosjanin Andriej Kudriaszow, Robert Miśkowiak, Dawid Lampart i Mateusz Łukaszewski. Natomiast umowy warszawskie podpisali Martin Gavenda, Mariusz Franków, Krzysztof Pecyna i Tomasz Piszcz.

Jak wiadomo, w tym roku z nazwy znikła nazwa "Lubelski Węgiel Bogdanka", a to z racji tego, że kopalnia Bogdanka wycofała się ze sponsorowania klubu. To dużą strata, bo ok. 30-40 proc. budżetu, który na ten sezon kształtował się w granicach 2 mln zł. Rozważana była nawet możliwość wycofania zespołu z rozgrywek, ale zarząd klubu podjął decyzję, że w sezonie 2014 drużyna pojedzie. - Cały czas trwają intensywne rozmowy z potencjalnymi sponsorami - dodaje prezes Sprawka. - Mamy pewne deklaracje dużych firm, ale doprowadzenie tego wszystkiego do końca jest jednak procesem długotrwałym. Wierzę, że zakończy się on dla nas udanie.