Sport.pl

Na co stać taką Polonię. O pierwszą czwórkę będzie bardzo trudno [ZDJĘCIA]

W tym tygodniu działacze Polonii zakończą kompletowanie składu na nowy sezon w I lidze. Bydgoska drużyna będzie miała wielkie kłopoty, żeby znaleźć się w czołowej czwórce na koniec sezonu
Jesteś kibicem Polonii? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Znane są już nazwiska większości zawodników, którzy będą bronić barw bydgoskiego klubu na zapleczu ekstraklasy. Do Hansa Andersena, który typowany jest na lidera drużyny, dołączyli niedawno Mateusz Szczepaniak, Szwed Dennis Andersson i Duńczyk Patrick Hougaard. Ta czwórka plus Mikołaj Curyło to jak do tej pory wszyscy seniorzy Polonii. Działacze wkrótce mają ogłosić kolejne nazwiska. Nieoficjalnie wiadomo, że wszystko uzależnione jest od rozmów z Robertem Kościechą. Żużlowiec choć publicznie deklaruje chęć pozostania w Bydgoszczy, to prowadzi też negocjacje z innymi klubami. Wśród nich jest ekstraligowe Wybrzeże Gdańsk. Wszystko ma się wyjaśnić w ciągu kilku dni. Jeśli zawodnik dojdzie do porozumienia z Polonią, to działacze ogłoszą koniec budowy drużyny. W Bydgoszczy przygotowani są też jednak na wariant B. Zakłada on odejście Kościechy. W takim wypadku nasz klub związałby się z dwoma tańszymi i teoretycznie słabszymi zawodnikami. Jednym z nich miałby być wychowanek Polonii, jeżdżący ostatnio w II lidze Marcin Jędrzejewski. - Niczego nie można wykluczyć. Ale jeszcze nic nie podpisałem - deklaruje żużlowiec. Dobra wiadomość dla kibiców jest taka, że coraz bliżej porozumienia z klubem jest Szymon Woźniak. Bydgoski junior kuszony był przez Unibax Toruń i Wybrzeże, ale bardzo możliwe, że przynajmniej przez najbliższy rok pozostanie nad Brdą.

Rywale w I lidze także budują swoje zespoły. Jest już kilka klubów, z którymi Polonii trudno będzie konkurować.

Zacznijmy od GKM Grudziądz. Zostali w nim Norbert Kościuch i Andrej Karpow. Dołączyli już Daniel Jeleniewski i Daniel Nermark. Rozmawia z Rafałem Okoniewskim.

W zespole Lubelskiego Węgla są już Cameron Woodward, Davey Watt i Andriej Kudriaszow.

Gwiazdą Orła Łódź jest Antonio Lindbaeck. Kontrakty podpisali także Tomasz Chrzanowski i Mariusz Puszakowski.

PGE Marma Rzeszów chce ogłosić cały skład 15 grudnia.

Więcej o: