Sport.pl

Chcą wydrzeć bonusa Orłowi. Wraca fantastyczny Kangur

W niedzielę żużlowcy Lubelskiego Węgla KMŻ zmierzą się na własnym torze z Orłem Łódź. Do składu gospodarzy wraca Cameron Woodward, nieobecny podczas ostatniego meczu z Ostrovią.
W tym sezonie drużyny spotkały się już raz na torze w Łodzi. Wtedy nieznacznie lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 47:42, ale wszystko rozstrzygnęło się dopiero w ostatnim biegu. Dlatego faworytem niedzielnego meczu są podopieczni trenera Mariana Wardzały, którzy oprócz wygranej chcą zdobyć także punkt bonusowy.

W niedzielę w ekipie z Lublina nie zobaczymy Andrieja Kudriaszowa. Rosjanin został zawieszony na cztery mecze za swoje zachowanie podczas meczu z Ostrovią, kiedy to zdaniem sędziego celowo przerwał bieg. Absencja Kudriaszowa nie jest jednak dla trenera Wardzały żadnym problemem, bo do dyspozycji będzie miał już Camerona Woodwarda. Australijczyka zabrakło w meczu z Ostrovią, bo w tym samym dniu startował we włoskim Lonigo w eliminacjach do cyklu GP. Popularny "Cam" nie zdołał jednak awansować dalej i wiadomo, że w sezonie 2014 nie powalczy o tytuł indywidualnego mistrza świata. Kangur może zatem skupić się już na występach ligowych, a w tym sezonie na polskich torach jest bardzo skuteczny. Zastąpienie Kudriaszowa Woodwardem to zatem nie osłabienie, ale wzmocnienie gospodarzy.

O osłabieniach mówić można to jeśli chodzi o drużynę łódzką. W awizowanym zestawieniu zabrakło bowiem Kenniego Larsena. Duńczyk w tym sezonie jest jednym z liderów Orła, wraz ze swoim rodakiem Peterem Kildemandem. Powodów braku Larsena w awizowanym składzie ciężko się doszukać, ale nie bez znaczenia mogą być problemy logistyczne. W sobotę Larsen oraz Kildemand będą rezerwowymi podczas Grand Prix Danii w Kopenhadze i mogą mieć problem z dotarciem do Lublina na czas. Możliwe jest jednak, że Duńczycy do Lublina zdążą i wszystko okaże się tylko zasłoną dymną trenera Janusza Ślączki. Do tej pory lublinianie rozegrali dziewięć spotkań i zdobyli 11 pkt, co daje trzecią pozycję. Zespół łódzki ma punktów osiem, ale też na koncie dwa spotkania mniej.

Początek spotkania na stadionie przy al. Zygmuntowskich wyznaczono na godz. 19.30. Transmisja w ITVL Sport.

Awizowane składy:

Orzeł Łódź: 1. Rory Schlein, 2. Jakub Jamróg, 3. Magnus Zetterstroem, 4. Daniel Pytel, 5. Peter Kildemand, 6. Marcin Bubel.

Lubelski Węgiel KMŻ Lublin: 9. Daniel Jeleniewski, 10. Cameron Woodward, 11. Paweł Miesiąc, 12. Karol Baran, 13. Maciej Kuciapa, 14. Mateusz Łukaszewski.