Sport.pl

Do meczu z łotewskim Lokomotivem podejście czwarte

W czwartek I-ligowy Lubelski Węgiel KMŻ ma w końcu zmierzyć się na swoim torze z Lokomotivem Daugavpils. Wcześniej spotkanie przekładano już trzykrotnie.


Zawodnikom z Lublina i Daugavpils na przeszkodzie zawsze stawały warunki atmosferyczne. W terminarzu bowiem LW KMŻ najpierw miał rozegrać mecz u siebie, a dopiero potem jechać do Lokomotivu. Ze względu na niełaskawą aurę okazało się jednak, że to mecz rewanżowy odbędzie się w Lublinie, bo w ostatnią niedzielę ekipy rywalizowały na Łotwie.

Spotkanie na torze w Daugavpils było bardzo wyrównane i emocjonujące. Niewielu spodziewało się, że lublinianie na Łotwie będą w stanie walczyć z gospodarzami jak równy z równym. Tak się jednak stało i drużyna trenera Mariana Wardzały wywalczyła cenny remis, dzięki czemu do domu wrócili z punktem.

Zamiast zatem odrabiać straty z pierwszego meczu, lublinianie, by zdobyć trzy punkty w czwartek, mogą wygrać nawet minimalnie. To jednak wcale nie musi być zadaniem łatwym. Przykładem na to, jak bardzo trzeba uważać na ekipę trenera Nikołaja Kokina, były spotkania Lokomotivu z Orłem Łódź. Drużyna łódzka wygrała pierwsze spotkanie na Łotwie 48:42 i rewanż na swoim torze potraktowała jako formalność. Lokomotiv pokazał jednak, że w I lidze nie startuje przez przypadek i po dobrym spotkaniu, głównie dzięki kapitalnej postawie Kjastasa Poudżuksa oraz Andrieja Lebiediewa, wygrał w Łodzi 48:41 i odbił punkt bonusowy.

Lublinianie zapewniają, że zrobią wszystko, by nie dopuścić do podobnej sytuacji. Większość składu trenowała wczoraj na torze przy Al. Zygmuntowskich, by jak najlepiej dopasować sprzęt do nawierzchni. Zabrakło Camerona Woodwarda, który startował w lidze duńskiej, ale Australijczyk udowodnił już niejednokrotnie, że nawet bez treningu potrafi pojechać doskonale. W czwartek do składu "Koziołków" ma powrócić nieobecny ostatnio Daniel Jeleniewski.

Początek czwartkowego meczu na torze przy Al. Zygmuntowskich o godzinie 19.30. Transmisja w ITVL Sport.

Awizowane składy:

Lokomotiv Daugavpils: 1. Roman Poważny, 2. Vjaceslavs Giruckis, 3. Kjastas Puodżuks, 4. Ivans Pleszakovs, 5. Maksims Bogdanovs, 6. Jevgenijs Kostigovs.

Lubelski Węgiel KMŻ: 9. Cameron Woodward, 10. Daniel Jeleniewski, 11. Paweł Miesiąc, 12. Karol Baran, 13. Maciej Kuciapa, 14. Mateusz Łukaszewski.