Sport.pl

Fantastyczny Australijczyk dał lublinianom remis na Łotwie

Żużlowcy Lubelskiego Węgla KMŻ wracają z wyjazdu na Łotwę z cennym punktem. W niedzielę zremisowali w Daugavpils z tamtejszym Lokomotivem 45:45.
Faworytem starcia w Daugavpils byli gospodarze, którzy w ostatnim czasie byli w naprawdę dobrej dyspozycji, co pokazały mecze w Łodzi i Ostrowie Wielkopolskim. Podopieczni trenera Nikołaja Kokina liczyli, że dobrą postawę uda im się także przenieść na własny tor, na którym do tej pory zawodzili.

Lublinianie chcieli z kolei w końcu wywieźć z terenu rywala duże punkty meczowe, bowiem do tej pory oprócz starcia w Rawiczu z Kolejarzem ta sztuka im się nie udawała.

Drużyna prowadzona przez trenera Mariana Wardzałę rozpoczęła zawody znakomicie, bo w pierwszym biegu para Cameron Woodward - Andriej Kudriaszow pokonała podwójnie duet gospodarzy. Woodward był zresztą w tym spotkaniu w fantastycznej dyspozycji, a Kudriaszow przyzwoicie zastąpił Daniela Jeleniewskiego, bo do dorobku ekipy dołożył cztery ważne punkty.

Gospodarze szybko wyrównali jednak straty i przez całe spotkanie wynik oscylował w granicach remisu. W szeregach Lokomotivu szybcy byli przede wszystkim Kjastas Puodżuks i Andriej Lebiedew. Siłą gości był natomiast wyrównany skład seniorski, bowiem wszyscy zawodnicy z tej formacji spisali się bardzo dobrze.

Dzięki podwójnej wygranej pary Maciej Kcuiapa - Karol Baran w wyścigu XIII przed biegami nominowanymi było remisowo (39:39).

W ostatnich dwóch startach emocji nie brakowało. Najpierw Lebiedew wygrał z Miesiącem i Baranem, a w ostatniej gonitwie na wysokości zadania stanął Woodward, którego przez cztery okrążenia gonił Poudżuks. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Australijczyk i dzięki temu lublinianie mogli cieszyć się z cennego wyjazdowego remisu.

Lokomotiv Daugavpils 45

Lubelski Węgiel KMŻ 45

Lokomotiv: Puodżuks 13 (3, 3, 3, 2, 2), Lebiediew 11 (3, 2, 0, 3, 3), Kylmaekorpi 8 (2, 1, 1, 3, 1), Bogdanow 5 (0, 2, 3, 0, -), Povazhny 4 (1, 0, 2, 1, 0), Gieruckis 2 (0, 2, 0, -), Kostygow 2 (2, 0, 0).

LW KMŻ: Woodward 12 (3, 3, 1, 2, 3), Baran 9 (1, 1, 3, 2, 2), Kuciapa 9 (1, 3, 2, 3, 0), Miesiąc 8 (3, 2, 1, 1, 1), Kudriaszow 4 (2, 0, 2, 0), Łukaszewski 3 (1, 1, 1), Madej 0 (0, 0, 0).