Żużel. Polacy mistrzami świata w jeździe w parach!

:
-
Tomasz Gollob i Adrian Miedziński zostali mistrzami świata w jeździe w parach na żużlu. Polacy przez całe zawody popisywali się znakomitą formą, a w wielkim finale Eurosport Speedway Best Pairs bezdyskusyjnie pokonali Rosjan.
Znakomitą dyspozycję pokazywał zwłaszcza Adrian Miedziński, który nieoczekiwanie zastąpił Jarosława Hampela. Jak przyznał później żużlowiec Falubazu, była to jedynie decyzja trenera, który stwierdził, że Miedziński lepiej znał tor w Toruniu.

Jak się później okazało, była to trafna decyzja. Miedziński był drugi w pierwszym swoim biegu, a dwa kolejne już wygrał. Od początku znakomicie jeździli też Rosjanie, którzy wygrali wszystkie biegi w turnieju zasadniczym, poza ostatnim z Polakami, kiedy to gospodarze odnieśli podwójne zwycięstwo.

Mimo tej porażki to Rosjanie byli najlepsi po fazie zasadniczej, mając 36 punktów na koncie, i zapewnili sobie tym samym udział w finale. O drugie miejsce w biegu kończącym toruńskie zawody w półfinale zmierzyli się Polacy z Duńczykami.

W nim Gollob i Miedziński, którzy po kapitalnym starcie od samego początku zajmowali dwa pierwsze miejsca, długo musieli bronić się przed atakami Jensena, ale Gollob, który znakomicie potrafi jeździć w drużynie, skutecznie odpierał ataki rywala, gdy Miedziński uciekał na prowadzeniu. Ostatecznie udało się dowieźć dwa pierwsze miejsca i mogliśmy już czekać na finał z Rosją.

W finale Polacy tylko potwierdzili swoją klasę. Już na starcie odskoczyli rywalom tak, że Rosjanie nawet przez chwilę nie potrafili zagrozić rywalom. Ostatecznie Gollob i Miedziński bez problemu dowieźli zwycięstwo do mety i zostali mistrzami świata w jeździe w parach, wygrywając Eurosport Speedway Best Pairs.