Żużlowa GP. Życiowy sukces Krzysztofa Kasprzaka

:
-
Krzysztof Kasprzak nieoczekiwanie zajął drugie miejsce w GP Czech rozegranej w Pradze. Tomasz Gollob zdobył jedynie trzy punkty i stracił pozycję lidera klasyfikacji generalnej.
Zawody wygrał Tai Woffinden. Brytyjczyk na trudnym torze spisywał się świetnie, zdobył 13 punktów na 15 możliwych. Potem wygrał półfinał po pasjonującej pogoni za Nickim Pedersenem oraz finał.

Z trójki Polaków najlepiej spisał się najmniej utytułowany Kasprzak. Punktował w każdym z pięciu startów i z ośmioma punktami wszedł z siódmej lokaty do półfinału. Tam brawurowym manewrem zostawił za plecami Szwedów Andreasa Jonssona i Fredrika Lindgrena i wszedł do finału.

Po dyskwalifikacji Emila Sajfudinowa za dotknięcie taśmy Polak miał już pewne miejsce na podium. Przez dwa okrążenia ścigał Pedersena, w końcu zaatakował, minął Duńczyka blisko, tak że tamten nie opanował motocykla i wyłożył się przy bandzie. Polak zdobył drugie miejsce!

Słabiej spisali się pozostali Polacy. Jarosław Hampel po czterech startach miał cztery punkty i dopiero zwycięstwem w ostatnim, XX biegu rzutem na taśmę zakwalifikował się do półfinału. Nie mógł wybrać toru i nie miał dużo do powiedzenia, przyjechał trzeci.

Tomasz Gollob zajął dopiero 14. miejsce z dorobkiem trzech punków. Z pozycji lidera klasyfikacji generalnej spadł na piąte miejsce. Nowym liderem został Sajfudinow.

Klasyfikacja generalna GP:1. Emil Sajfudinow (Rosja)55
2. Tai Woffinden (Wielka Brytania)54
3. Jarosław Hampel (Polska)46
4. Nicki Pedersen (Dania)44
5. Tomasz Gollob (Polska)43
......
12. Krzysztof Kasprzak25
Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida