Sport.pl

Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk w niedzielę zmierzą się z Lubelskim Węglem KMŻ. Będzie niespodzianka dla kibiców

W niedzielę żużlowcy lidera I ligi Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmą na stadionie przy ul. Długie Ogrody Lubelski Węgiel KMŻ. Przy okazji meczu klub przygotował dla swoich kibiców specjalną niespodzianką
Gdańszczanie wygrali wszystkie dotychczasowe mecze, a szczególnie cenne było dla nich wyjazdowe zwycięstwo z GKM Grudziądz (48:42 - relacja TUTAJ). Ekipie z Lublina wiedzie się dużo gorzej. Jedyny sukces odnieśli na torze outsidera rozgrywek Kolejarza Rawicz (52:36), przegrali natomiast na wyjeździe z Orłem Łódź (42:47) i na własnym torze ze wspomnianym GKM (44:46). Dlatego podopieczni Stanisława Chomskiego przystąpią do meczu na dużym spokoju, ze świadomością, że będą zdecydowanym faworytem i tylko splot nieoczekiwanych wydarzeń mógłby odebrać im zwycięstwo.

Lubelski Węgiel KMŻ to ekipa solidna, ale nie ma w składzie żadnej gwiazdy i oparta jest na typowych żużlowych rzemieślnikach. W zespole Mariana Wardzały pierwsze skrzypce grają doświadczeni Polacy, Maciej Kuciapa, Daniel Jeleniewski i Paweł Miesiąc, a wspomagają ich obcokrajowcy drugiego, a może nawet trzeciego sortu - Rosjanin Andriej Kudriaszow (w niedzielę nie pojedzie) oraz Australijczyk Cameron Woodward. Najgroźniejszy z pewnością jest Jeleniewski, którego z powodu kontuzji zabrakło w spotkaniu z GKM, co mogło mieć duży wpływ na wynik spotkania.

Renault Zdunek Wybrzeże przystąpi do niedzielnego meczu w swoim najsilniejszym składzie z Thomasem H. Jonassonem, Robertem Miśkowiakiem i Arturem Mroczką na czele. Wspomagać będą ich Renat Gafurow, Dawid Stachyra i wracający do wysokiej formy Krystian Pieszczek. Początek meczu o godz. 17.

Na wszystkich kibiców, którzy zakupią bilet na te zawody, czeka niespodzianka. Każdy z biletów będzie bowiem zapewniał rabat (nawet do przeszło 50 proc) na usługi bądź towary w co najmniej dziesięciu punktach naszego regionu. To jednak nie wszystko. Szczęśliwcy uzyskają zniżki w nawet 25 firmach. Dzięki oferowanym rabatom każdy posiadacz biletu na niedzielne zawody może u partnerów klubu zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Szczegóły akcji dostępne są pod adresem rabaty.wybrzezegdansk.pl.

Warto też przypomnieć, że fani czerwono-biało-niebieskich, którzy zakupią oficjalny program zawodów (jego cena to 3 zł), mogą wziąć udział w losowaniu skutera marki SYM. Zakupiony program upoważnia również do walki o czarter jachtu na Mazurach ufundowany przez firmę www.superczarter.pl. Jednak przede wszystkim kibice znajdą w programie wiele interesujących tekstów, m.in. wywiady z Henrykiem Żyto i Dawidem Stachyrą, zapowiedź gdańskiego półfinału Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów, relację z wygranego meczu Renault Zdunek Wybrzeża w Grudziądzu czy informacje o niedzielnym rywalu gdańszczan.

Zgłoszone składy

Renault Zdunek Wybrzeże: 9. Thomas H. Jonasson, 10. Renat Gafurow, 11. Artur Mroczka, 12. Dawid Stachyra, 13. Robert Miśkowiak, 14. Krystian Pieszczek.

Lubelski Węgiel KMŻ: 1. Daniel Jeleniewski, 2. Karol Baran, 3. Paweł Miesiąc, 4. Cameron Woodward, 5. Maciej Kuciapa, 6. Mateusz Łukaszewski.

Jakim wynikiem zakończy się niedzielne spotkanie? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Skomentuj:
Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk w niedzielę zmierzą się z Lubelskim Węglem KMŻ. Będzie niespodzianka dla kibiców
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX