Żużel. Holder nowym mistrzem świata. Gollob drugi, ale bez medalu

:
-
Chris Holder został nowym Indywidualnym Mistrzem Świata na żużlu. Na podium nie udało się wskoczyć Tomaszowi Gollobowi, który zajął w Grand Prix Polski drugie miejsce, ale nie zdołał nadrobić dużej straty do trzeciego w klasyfikacji generalnej Grega Hancocka.
Przed zawodami w Toruniu Gollob tracił do Hancocka 14 punktów. Polak jeździł wspaniale, ale zniwelowanie tak dużej różnicy okazało się niemożliwe, bo Amerykanin też nie zawodził.

Gollob zdobył najwięcej punktów w 20 biegach i wygrał swój półfinał, ale w finale przegrał z Antonio Lindbaeckiem. Indywidualne Mistrzostwa Świata zakończył na czwartym miejscu.

Najważniejsza była jednak walka o mistrzostwo świata, która rozstrzygnęła się w drugim półfinale. Chris Holder potrącił na wirażu Nickiego Pedersena, który przewrócił się i powalił Lindbaecka. Wina Holdera była ewidentna, ale Australijczyk uniknął dyskwalifikacji. Chwilę po ogłoszeniu decyzji sędziego Holder został sprowokowany przez wściekłego Pedersena. Obu zawodników musieli rozdzielać ich współpracownicy, pracownicy toru i ochroniarze.

Cała czwórka stanęła na linii startu po raz drugi. Bieg półfinałowy wygrał Holder, gwarantując sobie mistrzostwo świata. Pedersen w klasyfikacji generalnej zajął drugie miejsce.

Grand Prix Polski:

1.Antonio Lindbaeck
2.Tomasz Gollob
3.Greg Hancock
4.Chris Holder


Indywidualne Mistrzostwa Świata:

1.Chris Holder
2.Nicki Pedersen
3.Greg Hancock
4.Tomasz Gollob