Żużel. Polska niespodzianka na torze w Cardiff. Kasprzak drugi w Grand Prix

:
-
Wspaniały występ Krzysztofa Kasprzaka na torze w Cardiff. W swoim debiucie na imprezie z cyklu Grand Prix Polak był gorszy tylko od rewelacyjnego Chrisa Holdera. Inny nasz reprezentant, Tomasz Gollob, odpadł w półfinale. W klasyfikacji generalnej po dziewięciu wyścigach nadal prowadzi Greg Hancock. Holder traci już jednak do niego tylko oczko. Gollob spadł na szóstą pozycję.
Kasprzak wystąpił w sobotę tylko dlatego, że kilka dni temu Duńczyk Kenneth Bjerre w ligowym meczu na Wyspach złamał nogę. Z powodu kontuzji nie zobaczyliśmy również Polaka Jarosława Hampela. Jego miejsce zajął Słowak Martin Vaculik.

Początek zawodów wskazywał na to, że to właśnie Słowak może być największą niespodzianką imprezy. Vaculik wygrał swój bieg. Polacy zaczęli słabo i do drugiej serii przystąpili z zerowym dorobkiem. W kolejnym biegu stanęli obok siebie. Nieoczekiwanie dla wszystkich wygrał Kasprzak. Gollob wydarł tylko jeden punkt.

Ale w kolejnych seriach równiej jeździł Gollob. Najsłynniejszy polski żużlowiec zdobył aż osiem punktów i ze spokojem zapewnił sobie udział w półfinale. O awans do końca musiał drżeć Kasprzak. Na szczęście dla Polaka w ostatnim biegu Emil Sajfutdinow nie dał szans swoim przeciwnikom, dzięki czemu zawodnik z Gorzowa zdołał przecisnąć się do kolejnej fazy na ostatnim premiowanym awansem miejscu.

Półfinałowy wyścig z udziałem Tomasza Golloba należał do najlepszych podczas sobotnich zawodów. Niestety Gollob o centymetry przegrał w nim na finiszu ze Szwedem Antonio Lindbackiem. Pozostało nam trzymać kciuki za Kasprzaka.

Drugi z Polaków swój bieg rozegrał świetnie. Szybko ulokował się na drugim miejscu i już do końca odpierał ataki naciskającego Sajfutdinowa. W finale przegrał tylko z wyśmienitym Holderem. Trzeci na mecie był Lindback.

W klasyfikacji genralnej pierwszy jest Greg Hancock. Na drugie miejsce wskoczył Holder. Gollob spadł na szóstą pozycję. Kolejne Grand Prix odbedzie się 8 września w szwedzkiej Malilli.

Klasyfikacja generalna po dziewięciu wyścigach:

1. Greg Hancock 118

2. Chris Holder 117

3. Nicki Pedersen 112

4. Jason Crump 103

5. Emil Sayfutdinov 96

6. Tomasz Gollob 93

7. Fredrik Lindgren 89

8. Andreas Jonsson 76