Żużel

 • Żądają milionów dla polskiego klubu. Oto najnowszy pomysł polityków PiS

  Żądają milionów dla polskiego klubu. Oto najnowszy pomysł polityków PiS

  Kolejne miliony dla żużlowego Motoru Lublin? Tego żądają radni PiS w Lublinie - ujawnia "Dziennik Wschodni" Klub, do którego płyną szeroki strumieniem pieniądze ze spółek Skarbu Państwa, miałby zyskać w przyszłym roku dodatkowe miliony złotych z tytułu promowania miasta. Władze Lublina zabrały głos w tej sprawie.

 • Chciał 700 tysięcy złotych za podpis. Polski klub podjął decyzję

  Chciał 700 tysięcy złotych za podpis. Polski klub podjął decyzję

  Nicki Pedersen w przyszłym sezonie będzie startował w pierwszoligowej Stali Rzeszów. To efekt braku porozumienia z dotychczasowym pracodawcą GKMem Grudziądz, a także żadnym innym zespołem z żużlowej ekstraligi. Trzykrotny mistrz świata ma za sobą najgorszy sezon od lat. Po raz pierwszy zszedł poniżej średniej dwóch punktów na bieg, a w dodatku kompromitował się w meczach wyjazdowych.

 • Były mistrz Polski skazany za zabójstwo. Po apelacji sąd zaostrzył mu karę

  Były mistrz Polski skazany za zabójstwo. Po apelacji sąd zaostrzył mu karę

  Zapadł prawomocny wyrok w sprawie Krzysztofa J., trzykrotnego mistrza Polski w żużlu ze Spartą Wrocław. Na początku 2022 roku został on oskarżony o zabójstwo. Po ponad rocznym procesie został skazany w lipcu bieżącego roku na 12 lat pozbawienia wolności, ale po apelacji rodziny zmarłego zmieniła się kwalifikacja czynu. Sąd nie miał wątpliwości. Kara została zaostrzona.

 • Senator odpowiedział na krytyczny list kibiców. Mocne słowa

  Senator odpowiedział na krytyczny list kibiców. Mocne słowa

  W środę stowarzyszenie kibiców Motoru Lublin opublikowało list otwarty, w którym odniosło się do wypowiedzi m.in. senatora Władysława Komarnickiego, który krytycznie mówił o finansowaniu klubu przez Spółki Skarbu Państwa. W czwartkowy poranek poznaliśmy zdanie parlamentarzysty KO. - Najpewniej podpuścił ich jakiś polityk - skomentował list kibiców Komarnicki w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

 • Wielka burza wokół 'klubu Sasina'. 'Jeden gość decyduje o wynikach'

  Wielka burza wokół "klubu Sasina". "Jeden gość decyduje o wynikach"

  W ostatnich tygodniach wiele uwagi politycy poświęcili żużlowemu Motorowi Lublin i jego powiązaniom ze Spółkami Skarbu Państwa. Niektórzy, jak senator KO Władysław Komarnicki, zapowiedzieli, że będą z tym walczyć. Na te słowa, ale także innych polityków, postanowili odpowiedzieć fani klubu, publikując list otwarty w mediach społecznościowych.

 • Rosjanin chce reprezentować Polskę. Szybko dostał odpowiedź związku

  Rosjanin chce reprezentować Polskę. Szybko dostał odpowiedź związku

  - Nie widzę powodu, żebym miał jechać jako bezpaństwowiec, czy pod neutralną flagą - powiedział na początku listopada żużlowiec Artiom Łaguta. Rosyjski mistrz świata z 2021 roku od lat związany jest z Polską i przyznał wtedy, że chciałby zdobywać medale w biało-czerwonych barwach. Na jego słowa stanowczo odpowiedział prezes Polskiego Związku Motorowego Michał Sikora.

 • Marek G. w ostatniej chwili wycofał się z dobrowolnego poddania karze

  Marek G. w ostatniej chwili wycofał się z dobrowolnego poddania karze

  W czerwcu ubiegłego roku doszło do zatrzymania Marka G., ówczesnego prezesa żużlowej Stali Gorzów. Mężczyzna wraz z trzema innymi osobami został oskarżony o "pranie brudnych pieniędzy". Według KAS wszyscy przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się karze. W czwartek zapadł jednak wyrok jedynie wobec trójki pracowników. Jedyną osobą, która nie została jeszcze skazana, jest Marek G. Polska Agencja Prasowa ustaliła dlaczego.

 • W Polsce rośnie nowy gigant. Państwowa spółka wkracza. 'Walka o mistrzostwo'

  W Polsce rośnie nowy gigant. Państwowa spółka wkracza. "Walka o mistrzostwo"

  Kolejny polski klub otrzyma wsparcie spółki Skarbu Państwa. Współpracę z firmą Energa rozpoczął Gdański Klub Żużlowy Wybrzeże, który rywalizuje w 1. lidze. W poprzednim sezonie wyniki nie były najlepsze, ale po podpisaniu umowy ze sponsorem pojawiły się huczne zapowiedzi sukcesów. "W perspektywie 3-letniej klub stawia sobie walkę o medale Drużynowych Mistrzostw Polski" - czytamy.

 • Czarne chmury nad sponsorem ukochanego klubu Sasina. 'Spore zastrzeżenia'

  Czarne chmury nad sponsorem ukochanego klubu Sasina. "Spore zastrzeżenia"

  Motor Lublin w ostatnich latach osiągnął duże sukcesy, w czym pomogło mu finansowanie ze strony spółek Skarbu Państwa. Jedną z nich jest kopalnia Bogdanka, mająca w ostatnim czasie niemałe problemy. Ujawniła je Marta Wcisło, posłanka KO, która jednocześnie ma nadzieję, że lubelski zespół nadal będzie mógł liczyć na wsparcie ze strony firm kontrolowanych przez państwo. - Sponsoring zaczął im się po prostu opłacać - przekonuje w rozmowie z WP SportoweFakty.

 • Mistrz Polski kończy karierę w wieku 21 lat. Podjął decyzję po życiowym sezonie

  Mistrz Polski kończy karierę w wieku 21 lat. Podjął decyzję po życiowym sezonie

  Jeszcze na początku października Denis Zieliński zwyciężał w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów z zespołem Orlen Cellfast Wilków Krosno. Teraz 21-latek niespodziewanie poinformował, że zakończył karierę żużlowca. "Chciałbym podziękować każdemu z Was za niesamowite wsparcie, jakie otrzymałem przez te lata" - napisał Zieliński w mediach społecznościowych, tłumacząc powody takiej decyzji.

 • Upadły polski klub się odradza. Znaleziono wybawiciela

  Upadły polski klub się odradza. Znaleziono wybawiciela

  Po kilku latach przerwy Kraków może wrócić na żużlową mapę Polski. Miasto, które może pochwalić się wieloma prężnie działającymi klubami sportowymi, ma teraz ochotę na ponowne zaistnienie na torze. Wszystko za sprawą znanego stomatologa i pasjonata dyscypliny Jacka Sumary. W projekt odbudowy krakowskiego żużla planują się również włączyć przedsiębiorcy z Rzeszowa, a koszt początkowych działań ma wynieść 2,5 miliona złotych.

 • 'Sędziowie na telefon' w polskiej lidze? Znany arbiter alarmuje

  "Sędziowie na telefon" w polskiej lidze? Znany arbiter alarmuje

  Sporne sytuacje na torach żużlowych w Polsce rozstrzygają sędziowie, którzy działają według ustalonej wcześniej "linii orzeczniczej". Zdaniem jednego ze znanych arbitrów decyzje są coraz mniej niezależne, a duży wpływ na nie ma organ zarządzający. To może prowadzić do kompletnego podporządkowania i mieć wpływ na powstanie zjawiska "sędziów na telefon".

 • Rosjanin zaczął mówić o polskim hymnie. Stanowcza deklaracja

  Rosjanin zaczął mówić o polskim hymnie. Stanowcza deklaracja

  - Chciałbym zdobywać medale dla Polski - deklaruje Artiom Łaguta w rozmowie z "Tygodnikiem Żużlowym". Zawodnik Sparty Wrocław pozostaje wykluczony z udziału w cyklu Grand Prix z powodu, że jest Rosjaninem i chciałby wrócić do międzynarodowej rywalizacji. Pomóc w tym miałoby polskie obywatelstwo oraz jasne deklaracje ze strony mistrza świata z 2021 roku.

 • Nagle okazało się, że klub Sasina wcale nie jest taki PISowski. Prezydent zabrał głos

  Nagle okazało się, że klub Sasina wcale nie jest taki PISowski. Prezydent zabrał głos

  - Będziemy wspierać lubelski żużel, kibice mogą być spokojni - zapewnił prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Polityk zabrał głos w dyskusji nt. finansowania miejscowego Motoru. Po wygranych przez opozycję wyborach pojawiły się głosy, że klub, który uchodził za "oczko w głowie" ministra Jacka Sasina powinien stracić dotacje ze spółek SP. Politycy KO nie są jednak co do tego zgodni.

 • A jednak! Polski stadion zmieni się nie do poznania. Znalazły się miliony

  A jednak! Polski stadion zmieni się nie do poznania. Znalazły się miliony

  20 mln złotych - tyle pochłonęła już przebudowa stadionu MOSiR przy ul. Legionów w Krośnie. I zapewne pochłonie jeszcze drugie tyle... Projekt dostał dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Gospodarze miasta zapowiadają powstanie nowoczesnego obiektu. Zadowolone z tego faktu mogą być dwa kluby - żużlowy Cellfast Wilki oraz piłkarski Karpaty Krosno.

 • To była 'kiełbasa wyborcza'? Klub tłumaczy się ze współpracy z Michałem Kołodziejczakiem

  To była "kiełbasa wyborcza"? Klub tłumaczy się ze współpracy z Michałem Kołodziejczakiem

  - Jest kilka pomysłów na wspólne działania, ale jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie, aby mówić konkretnie o tym, jakie to są projekty - powiedział Radosław Majewski, rzecznik prasowy Startu Gniezno o współpracy z Michałem Kołodziejczakiem, wybranym na posła z list Koalicji Obywatelskiej. W rozmowie z WP SportoweFakty przekonywał, że osoby z klubu są w kontakcie z politykiem, którego przedwyborcza wizyta nie miała na celu, tylko pozyskanie głosów.

 • Fantastyczna nowina w świecie sportu. Polski mistrz się wygadał

  Fantastyczna nowina w świecie sportu. Polski mistrz się wygadał

  Bartosz Zmarzlik od wielu lat należy do czołowych polskich sportowców. Od początku było widać, że żużlowiec ma wielki talent i że polscy kibice będą mieli z niego wiele radości. Niedawno zawodnik Motoru Lublin za pośrednictwem Instagrama podzielił się z fanami fantastyczną nowiną.

 • Wielka burza w sieci po tym, co powiedział o Polakach. 'Dużo stracił w moich oczach'

  Wielka burza w sieci po tym, co powiedział o Polakach. "Dużo stracił w moich oczach"

  Niedawno sezon żużlowy dobiegł końca. Był on szczególnie udany dla reprezentantów Polski, którzy podczas lipcowego finału Drużynowego Pucharu Świata sięgnęli po złote krążki pierwszy raz od sześciu lat. Dominik Kubera wrócił wspomnieniami do tego meczu w programie "Bartosz Zmarzlik. Taśma Prawdy". 24-latek uważa, że kibice zbyt szybko zapomnieli o tym sukcesie. Stwierdził również, że Polacy nie potrafili się cieszyć z sukcesu innych.

 • Wielka burza wokół ukochanego klubu Sasina. Opozycja już się kłóci

  Wielka burza wokół ukochanego klubu Sasina. Opozycja już się kłóci

  - To byłby absurd - tak poseł Koalicji Obywatelskiej Robert Dowhan zareagował na słowa swojego partyjnego kolegi senatora Władysława Komarnickiego ws. dalszego finansowania Motoru Lublin. Komarnicki zadeklarował, że po objęciu władzy przez opozycję, spółki skarbu państwa odetną strumień pieniędzy, który trafia na konta żużlowego mistrza Polski. - Moim zdaniem Motorowi nic nie grozi - zapewnił z kolei Dowhan.

 • Zaczęło się. Senator dobierze się do klubu, który jest oczkiem w głowie Sasina

  Zaczęło się. Senator dobierze się do klubu, który jest oczkiem w głowie Sasina

  Pieniądze ze spółek skarbu państwa czy zapowiedź nowego stadionu przez Jarosława Kaczyńskiego. Nie miał źle żużlowy Motor Lublin z rządem Zjednoczonej Prawicy. Teraz jednak to wsparcie może się skończyć przy powstaniu nowego rządu, co zasugerował Władysław Komarnicki, który dostał się do Senatu z Paktu Senackiego. Były prezes Stali Gorzów krótko odpowiedział na pytanie odnośnie pieniędzy dla Motoru Lublin na przyszły sezon.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.