Żużel

 • To koniec. 75-letni klub znika z mapy Polski. Nie przystąpi do rozgrywek

  To koniec. 75-letni klub znika z mapy Polski. Nie przystąpi do rozgrywek

  Przykry upadek Kolejarza Rawicz właśnie staje się faktem. Od miesięcy media informowały, że drugoligowy klub stoi na skraju bankructwa i nie przystąpi do rozgrywek w sezonie 2024. Wiele wskazuje na to, że te fatalne wieści są już potwierdzone i żużlowa Polska będzie musiała pożegnać się z rawiczanami. - Zamiast żużlowców, windykatorzy się tylko kręcą wokół stadionu - mówi informator portalu sportowegniezno.pl.

 • Dwukrotny mistrz Polski wraca z przytupem. Blisko umowy z państwowym gigantem

  Dwukrotny mistrz Polski wraca z przytupem. Blisko umowy z państwowym gigantem

  Jeszcze pięć lat temu w ogóle nie mieli drużyny, potem drżeli o pospinanie budżetu na II ligą, ale w końcu wszystko zaczęło się układać. Dwukrotny drużynowy mistrz Polski w jeździe na żużlu Texom Stal Rzeszów po siedmiu latach wraca na zaplecze Ekstraligi. I stać go, by sprawić tam nie lada sensacje. Już niedługo klub może podpisać umowę sponsorską z jednym z państwowych gigantów.

 • Zmarzlik włożył sobie kij w szprychy. 'Dyskwalifikacja'. Niespodziewane emocje!

  Zmarzlik włożył sobie kij w szprychy. "Dyskwalifikacja". Niespodziewane emocje!

  Bartosz Zmarzlik był jak zając ścigający się z żółwiami. Na przedostatniej prostej przysnął, sam sobie włożył kij w szprychy i wywrócił się boleśnie. Ale jak wspaniale się podniósł! Czy jego jazda po kolejne złoto żużlowych mistrzostw świata była najlepszym momentem roku 2023 w polskim sporcie? Wybierzcie razem ze Sport.pl!

 • 'Potwór' na antenie. Był pod tyłkiem, potem między nogami. 'Wypaliłem'

  "Potwór" na antenie. Był pod tyłkiem, potem między nogami. "Wypaliłem"

  - Chciałem, żeby mój komentarz zabrzmiał fajnie, ale niekoniecznie dwuznacznie. Ale ostatecznie nie rozpaczam. Najważniejsze, że to było prawdziwe - mówi Michał Korościel, który krzyczał, że Bartosz Zmarzlik ma potwora między nogami, gdy żużlowy mistrz świata wygrywał Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim. We wrześniu Zmarzlik już czwarty raz w karierze zdobył mistrzostwo świata. Dziennikarz Eurosportu przekonuje, że to był najlepszy moment polskiego sportu w 2023 roku.

 • Mocne słowa Zbigniewa Bońka. 'To jest obecnie wiocha'

  Mocne słowa Zbigniewa Bońka. "To jest obecnie wiocha"

  - Anglia, gdzie kiedyś była najlepsza liga świata, to jest obecnie wiocha niesamowita. Podobnie w Szwecji, jest to sport absolutnie na marginesie. My zatem musimy wyznaczać standardy, także finansowe i uważnie patrzeć, na rozwój żużla w innych krajach - powiedział Zbigniew Boniek, były prezes PZPN w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

 • Trzęsienie ziemi w polskich ligach. Pięć klubów bez licencji. Są duże marki

  Trzęsienie ziemi w polskich ligach. Pięć klubów bez licencji. Są duże marki

  Żużel. Polski Związek Motorowy ogłosił komunikat "dot. decyzji podjętych przez Zespół ds. Licencji dla Klubów". Okazuje się, że aż pięć zespołów w kraju nie otrzymało licencji na starty w następnym sezonie. Dwa z nich to zasłużone dla polskiego żużla kluby z najwyższej klasy rozgrywkowej. Skąd taka decyzja Komisji Licencyjnej? Czy pięć miast pozostanie bez żużla w 2024 roku?

 • Były klub Polaków upada. Buldożery zaorały stadion. Jeszcze niedawno byli mistrzem

  Były klub Polaków upada. Buldożery zaorały stadion. Jeszcze niedawno byli mistrzem

  Dwa lata temu zostali drużynowymi mistrzami Wielkiej Brytanii na żużlu. Dziś nie mają nawet stadionu. Taki los spotkał klub Peterborough Panthers, który na pewno w kolejnym sezonie nie przystąpi do rozgrywek. A przecież tak niedawno w drużynie jeździli jeszcze Polacy. Niebawem w miejscu stadionu, który święcił wielkie sukcesy, stanie osiedle mieszkaniowe.

 • Wielka impreza znów na Stadionie Śląskim. Powrót po pięciu latach

  Wielka impreza znów na Stadionie Śląskim. Powrót po pięciu latach

  To już pewne. Firma One Sport oraz europejski oddział Międzynarodowej Federacji Motocyklowej (FIM) poinformowali, że na Stadionie Śląskim znów zagoszczą żużlowcy. W sezonie 2024 chorzowskim obiekt będzie gospodarzem finału TAURON Speedway Euro Championship, czyli ostatnich zawodów, których stawką jest indywidualne mistrzostwo Europy. Cykl wraca do "Kotła Czarownic" po pięciu latach przerwy.

 • Stadionu nie ma, a koszty rosną. To ma być najnowocześniejszy obiekt w Polsce

  Stadionu nie ma, a koszty rosną. To ma być najnowocześniejszy obiekt w Polsce

  Od 2019 roku w Lublinie próbuje się rozpocząć budowę nowego stadionu żużlowego, na którym będą występowali zawodnicy Motoru Lublin. Początkowo zakładano, że koszt inwestycji wyniesie nieco ponad 100 mln zł, a obiekt zostanie oddany do użytku wraz z końcem 2022 roku. Obecnie lubelski stadion nie ma nawet jeszcze projektu, a szacowana kwota jego budowy wzrosła trzykrotnie od pierwotnej sumy. To ma być najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce.

 • To może być koniec polskiego klubu. Prezes aresztowany, szokujące zarzuty

  To może być koniec polskiego klubu. Prezes aresztowany, szokujące zarzuty

  To może być definitywny koniec polskiego klubu. Prezes żużlowego Kolejarza Rawicz już kilka miesięcy temu zapowiadał, że jeśli nie otrzyma wsparcia sponsorów lub miasta, wycofa zespół z rozgrywek. Teraz Sławomir K. sam popadł w problemy... z prawem. Mężczyzna został aresztowany i już usłyszał zarzuty. Wizja startu w przyszłym sezonie oddaliła się więc jeszcze bardziej.

 • Żądają milionów dla polskiego klubu. Oto najnowszy pomysł polityków PiS

  Żądają milionów dla polskiego klubu. Oto najnowszy pomysł polityków PiS

  Kolejne miliony dla żużlowego Motoru Lublin? Tego żądają radni PiS w Lublinie - ujawnia "Dziennik Wschodni" Klub, do którego płyną szeroki strumieniem pieniądze ze spółek Skarbu Państwa, miałby zyskać w przyszłym roku dodatkowe miliony złotych z tytułu promowania miasta. Władze Lublina zabrały głos w tej sprawie.

 • Chciał 700 tysięcy złotych za podpis. Polski klub podjął decyzję

  Chciał 700 tysięcy złotych za podpis. Polski klub podjął decyzję

  Nicki Pedersen w przyszłym sezonie będzie startował w pierwszoligowej Stali Rzeszów. To efekt braku porozumienia z dotychczasowym pracodawcą GKMem Grudziądz, a także żadnym innym zespołem z żużlowej ekstraligi. Trzykrotny mistrz świata ma za sobą najgorszy sezon od lat. Po raz pierwszy zszedł poniżej średniej dwóch punktów na bieg, a w dodatku kompromitował się w meczach wyjazdowych.

 • Były mistrz Polski skazany za zabójstwo. Po apelacji sąd zaostrzył mu karę

  Były mistrz Polski skazany za zabójstwo. Po apelacji sąd zaostrzył mu karę

  Zapadł prawomocny wyrok w sprawie Krzysztofa J., trzykrotnego mistrza Polski w żużlu ze Spartą Wrocław. Na początku 2022 roku został on oskarżony o zabójstwo. Po ponad rocznym procesie został skazany w lipcu bieżącego roku na 12 lat pozbawienia wolności, ale po apelacji rodziny zmarłego zmieniła się kwalifikacja czynu. Sąd nie miał wątpliwości. Kara została zaostrzona.

 • Senator odpowiedział na krytyczny list kibiców. Mocne słowa

  Senator odpowiedział na krytyczny list kibiców. Mocne słowa

  W środę stowarzyszenie kibiców Motoru Lublin opublikowało list otwarty, w którym odniosło się do wypowiedzi m.in. senatora Władysława Komarnickiego, który krytycznie mówił o finansowaniu klubu przez Spółki Skarbu Państwa. W czwartkowy poranek poznaliśmy zdanie parlamentarzysty KO. - Najpewniej podpuścił ich jakiś polityk - skomentował list kibiców Komarnicki w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

 • Wielka burza wokół 'klubu Sasina'. 'Jeden gość decyduje o wynikach'

  Wielka burza wokół "klubu Sasina". "Jeden gość decyduje o wynikach"

  W ostatnich tygodniach wiele uwagi politycy poświęcili żużlowemu Motorowi Lublin i jego powiązaniom ze Spółkami Skarbu Państwa. Niektórzy, jak senator KO Władysław Komarnicki, zapowiedzieli, że będą z tym walczyć. Na te słowa, ale także innych polityków, postanowili odpowiedzieć fani klubu, publikując list otwarty w mediach społecznościowych.

 • Rosjanin chce reprezentować Polskę. Szybko dostał odpowiedź związku

  Rosjanin chce reprezentować Polskę. Szybko dostał odpowiedź związku

  - Nie widzę powodu, żebym miał jechać jako bezpaństwowiec, czy pod neutralną flagą - powiedział na początku listopada żużlowiec Artiom Łaguta. Rosyjski mistrz świata z 2021 roku od lat związany jest z Polską i przyznał wtedy, że chciałby zdobywać medale w biało-czerwonych barwach. Na jego słowa stanowczo odpowiedział prezes Polskiego Związku Motorowego Michał Sikora.

 • Marek G. w ostatniej chwili wycofał się z dobrowolnego poddania karze

  Marek G. w ostatniej chwili wycofał się z dobrowolnego poddania karze

  W czerwcu ubiegłego roku doszło do zatrzymania Marka G., ówczesnego prezesa żużlowej Stali Gorzów. Mężczyzna wraz z trzema innymi osobami został oskarżony o "pranie brudnych pieniędzy". Według KAS wszyscy przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się karze. W czwartek zapadł jednak wyrok jedynie wobec trójki pracowników. Jedyną osobą, która nie została jeszcze skazana, jest Marek G. Polska Agencja Prasowa ustaliła dlaczego.

 • W Polsce rośnie nowy gigant. Państwowa spółka wkracza. 'Walka o mistrzostwo'

  W Polsce rośnie nowy gigant. Państwowa spółka wkracza. "Walka o mistrzostwo"

  Kolejny polski klub otrzyma wsparcie spółki Skarbu Państwa. Współpracę z firmą Energa rozpoczął Gdański Klub Żużlowy Wybrzeże, który rywalizuje w 1. lidze. W poprzednim sezonie wyniki nie były najlepsze, ale po podpisaniu umowy ze sponsorem pojawiły się huczne zapowiedzi sukcesów. "W perspektywie 3-letniej klub stawia sobie walkę o medale Drużynowych Mistrzostw Polski" - czytamy.

 • Czarne chmury nad sponsorem ukochanego klubu Sasina. 'Spore zastrzeżenia'

  Czarne chmury nad sponsorem ukochanego klubu Sasina. "Spore zastrzeżenia"

  Motor Lublin w ostatnich latach osiągnął duże sukcesy, w czym pomogło mu finansowanie ze strony spółek Skarbu Państwa. Jedną z nich jest kopalnia Bogdanka, mająca w ostatnim czasie niemałe problemy. Ujawniła je Marta Wcisło, posłanka KO, która jednocześnie ma nadzieję, że lubelski zespół nadal będzie mógł liczyć na wsparcie ze strony firm kontrolowanych przez państwo. - Sponsoring zaczął im się po prostu opłacać - przekonuje w rozmowie z WP SportoweFakty.

 • Mistrz Polski kończy karierę w wieku 21 lat. Podjął decyzję po życiowym sezonie

  Mistrz Polski kończy karierę w wieku 21 lat. Podjął decyzję po życiowym sezonie

  Jeszcze na początku października Denis Zieliński zwyciężał w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów z zespołem Orlen Cellfast Wilków Krosno. Teraz 21-latek niespodziewanie poinformował, że zakończył karierę żużlowca. "Chciałbym podziękować każdemu z Was za niesamowite wsparcie, jakie otrzymałem przez te lata" - napisał Zieliński w mediach społecznościowych, tłumacząc powody takiej decyzji.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.