Żużel

  • Sprawa polskiego klubu w Sejmie. 'Nie można dopuścić do upadku'. Potrzebują 3,5 mln zł

    Sprawa polskiego klubu w Sejmie. "Nie można dopuścić do upadku". Potrzebują 3,5 mln zł

    Niemalże do samego końca nie było wiadome, czy Unia Tarnów przystąpi do tego sezonu Krajowej Ligi Żużlowej (KLŻ, trzeci poziom rozgrywkowy w Polsce). Sytuacja wyjaśniła się krótko przed startem ligi. Ale klub potrzebuje kilku milionów złotych, by móc spokojnie funkcjonować w 2024 r. Jedna z posłanek Prawa i Sprawiedliwości (PiS) apelowała na sali sejmowej w czwartek o interwencję ws. Unii.

  • Szalone zarobki Bartosza Zmarzlika. 'Nie ma w Polsce sportowca, który zarabiałby takie pieniądze'

    Szalone zarobki Bartosza Zmarzlika. "Nie ma w Polsce sportowca, który zarabiałby takie pieniądze"

    Bartosz Zmarzlik w 2023 roku świętował już czwarty tytuł mistrza świata, a z Orlen Oil Motorem Lublin Drużynowe Mistrzostwo Polski. 28-latek jest w czołówce najlepszych żużlowców na świecie, a więc może liczyć również na ogromne zarobki. Te zależne są od sukcesów, ale suma z jego kontraktów robi wielkie wrażenie. - Nie ma w Polsce sportowca, który zarabiałby takie pieniądze - zdradził Mateusz Puka w Kanale Sportowym.

  • Polacy mistrzami Europy. Co za forma, co za dominacja! Jest niebotyczny rekord

    Polacy mistrzami Europy. Co za forma, co za dominacja! Jest niebotyczny rekord

    Żużel. W sobotnie popołudnie odbyły się trzecie w historii Drużynowe Mistrzostwa Europy na żużlu. Reprezentacja Polski w składzie Bartosz Zmarzlik, bracia Piotr i Przemysław Pawliccy, Patryk Dudek oraz Wiktor Przyjemski znów spisała się kapitalnie. Nasi zawodnicy kolejny raz sięgnęli po złoty medal. I zrobili to w spektakularny sposób, zdobywając najwięcej punktów w historii zawodów.

  • Prezes w areszcie, inni nie wiedzą, czy dokończą sezon. Oto obraz 'Kabaretowej Ligi'

    Prezes w areszcie, inni nie wiedzą, czy dokończą sezon. Oto obraz "Kabaretowej Ligi"

    W Krajowej Lidze Żużlowej - czyli na trzecim poziomie rozgrywek w Polsce - absurd goni absurd. Choć liga nazywa się "krajowa", to startują w niej zespoły z zagranicy, ale... awansować nie mogą. Z dwóch klubów w ostatniej chwili wycofali się sponsorzy, a kolejny opuścił prezes, który został aresztowany. Nie dziwi, iż rozgrywki zapracowały na szyderczą nazwę "Kabaretowa Liga Żużlowa".

  • Burza wokół państwowych spółek w klubach. 'Wyobraźnia ludzi z PiS'

    Burza wokół państwowych spółek w klubach. "Wyobraźnia ludzi z PiS"

    Ze względu na miliardowe długi Grupa Azoty przestała być tytularnym sponsorem Unii Tarnów. Spółki Skarbu Państwa coraz częściej rezygnują ze wspierania sportu, o czym przekonały się również inne żużlowe kluby, takie jak Polonia Piła czy PSŻ Poznań. Za taki stan rzeczy obwinia się m.in. senatora PO Władysława Komarnickiego. - Rozumiem ten wrzask, bo to wrzask tych, co żyli z tych pieniędzy - mówi polityk.

  • Śmierć, która wstrząsnęła Polską. 'Całe jego ciało było w bliznach'

    Śmierć, która wstrząsnęła Polską. "Całe jego ciało było w bliznach"

    Ta śmierć poruszyła całą sportową Polskę. Dokładnie 20 lat temu zmarł Robert Dados. Żużlowy mistrz świata juniorów z 1998 r. po ciężkim wypadku popadł w głębokie problemy psychiczne. Dwa razy podjął nieskuteczne próby samobójcze. Za trzecim razem odebrał sobie życie. - On wtedy został z tym wszystkim sam i nikt nie wierzył, że jego da się z tego wyciągnąć - wspominał trener Marek CIeślak.

  • Legendarny polski klub uratowany! Co za zwrot akcji w ostatniej chwili

    Legendarny polski klub uratowany! Co za zwrot akcji w ostatniej chwili

    Ostatnie tygodnie były wyjątkowe niepewne dla Unii Tarnów. Po rozstaniu ze sponsorem tytularnym Grupą Azoty stanęła ona nad przepaścią i wszystko wskazywało na to, że nie zgłosi się do rozgrywek Krajowej Ligi Żużlowej. Nieoczekiwanie w czwartek przekazano, że znaleziono inwestora, który dosłownie uratował klub przed upadkiem. - Byliśmy w dramatycznej sytuacji i podejmowaliśmy już decyzję o wycofaniu - wyjaśnił prezes Kamil Góral.

  • Zasłużony polski klub nad przepaścią. Przykre wieści ws. trzykrotnego mistrza Polski

    Zasłużony polski klub nad przepaścią. Przykre wieści ws. trzykrotnego mistrza Polski

    - Na obecną chwilę sprzedajemy karnety i jedziemy zgodnie z planem - mówił prezes Unii Tarnów Kamil Góral w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet w miniony poniedziałek. Wiele wskazuje jednak na to, że trzykrotni mistrzowie Polski na żużlu nie będą w stanie rywalizować w sezonie 2024 i wycofają się z rozgrywek. Wszystko przez wcześniejszą decyzję Grupy Azoty.

  • To koniec! Polski klub nie przystąpi do rozgrywek. Cios dla wielkiego miasta

    To koniec! Polski klub nie przystąpi do rozgrywek. Cios dla wielkiego miasta

    Żużel. Kibice ze stolicy Małopolski będą zasmuceni. Okazało się, że stawka Krajowej Ligi Żużlowej będzie maksymalnie okrojona w tym sezonie. Na kilka dni przed startem rozgrywek z udziału wycofał się Speedway Kraków. "Decyzja trudna, przykra, ale bez gwarancji budżetowych nie podejmiemy ryzyka" - pisał Paweł Piskorz, menedżer Texom Stali Rzeszów, która miała współpracować z klubem.

  • Dantejskie sceny na polskim stadionie. 'Jak z filmu gangsterskiego'
  • Oto nowa stolica stadionów! W 120-tysięcznym mieście będą dwa brylanty za 250 mln

    Oto nowa stolica stadionów! W 120-tysięcznym mieście będą dwa brylanty za 250 mln

    Kolejarz Opole doczeka się długo wyczekiwanej modernizacji stadionu. Władze miasta mają już gotową koncepcję remontu obiektu. Prezydent Opola przekazał także, ile mogą wynieść nakłady finansowe na zrealizowanie projektu oraz jak długo będzie trzeba czekać na ich zakończenie. W mieście już powstaje stadion piłkarski, na którym mecze rozgrywać będzie Odra Opole. Ta inwestycja jest wyceniana na blisko 200 milionów złotych.

  • Nowy klub w Warszawie? Chcą zacząć od I ligi. Finanse to nie problem

    Nowy klub w Warszawie? Chcą zacząć od I ligi. Finanse to nie problem

    Warszawa niemal w każdym sporcie może pochwalić się klubem w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Oczywiście nie we wszystkich dyscyplinach, a szczególnie boleć może brak zmagań żużlowych. Były wiceprzewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego Andrzej Rusko uważa, że w stolicy Polski powinien powstać silny ośrodek żużlowy, a klub od razu mógłby startować z najlepszymi. - To jedna z największych porażek - stwierdził prezes Sparty Wrocław w programie "Gabinet Prezesa" na kanale Marcina Musiała.

  • Gigant pod ostrzałem władzy. Ukochany klub Sasina ma problem

    Gigant pod ostrzałem władzy. Ukochany klub Sasina ma problem

    - Są miasta, są takie kluby, gdzie zabrać pomoc publiczną i nie zostaje absolutnie nic i to jest patologia - powiedział Sławomir Nitras w Kanale Sportowym. Minister sportu pośrednio odniósł się do Motoru Lublin, który w ostatnich latach finansowany był przez spółki Skarbu Państwa nadzorowane przez Jacka Sasina. Nitras dodał także, jakie jest stanowisko ministerstwa ws. budowy nowego stadionu.

  • Nieoczekiwany zwrot ws. legendarnego polskiego klubu. Jest oficjalny komunikat

    Nieoczekiwany zwrot ws. legendarnego polskiego klubu. Jest oficjalny komunikat

    Poniedziałek 11 marca może zapisać się w historii jako jeden z najczarniejszych dni w historii wielkiego i zasłużonego klubu z Małopolski. Unia Tarnów stanęła nad przepaścią, bowiem po wielu latach ze współpracy z nią wycofała się Grupa Azoty. Z pospolitym ruszeniem przybyli kibice, którzy chcą ratować ważny element swojego życia. W nocy z poniedziałku na wtorek nastąpił przełom. Klub wydał komunikat.

  • Spełnił się najczarniejszy scenariusz ws. legendarnego klubu. Fatalne wieści

    Spełnił się najczarniejszy scenariusz ws. legendarnego klubu. Fatalne wieści

    Unia Tarnów jest na skraju przepaści. W poniedziałek 11 marca Grupa Azoty oficjalnie potwierdziła wycofanie się z wieloletniej współpracy z klubem z Małopolski. Dla zespołu prowadzonego przez Stanisława Burzę oznacza to utratę głównego sponsora i stawia ich dalszą działalność pod znakiem zapytania. Niebawem jej los ma zostać wyjaśniony. Na pomoc ruszyli kibice.

  • Gwiazdor polskich klubów prowadził podwójne życie. Żonę zdradzał z polską striptizerką

    Gwiazdor polskich klubów prowadził podwójne życie. Żonę zdradzał z polską striptizerką

    Nicki Pedersen przez lata był prawdziwą gwiazdą żużla i o takim życiu opowiedział w swojej biografii "Życie bez hamulców". W swoim stylu dwukrotny mistrz świata nie gryzł się w język i zdradził też fakty, które mogą mu zaszkodzić. Duńczyk w jednym z rozdziałów wyjawił, że przed laty prowadził "podwójne życie" i zdradzał ówczesną narzeczoną, z którą miał dzieci.

  • Trzykrotny mistrz Polski na skraju upadku. Znany milioner przybywa na ratunek

    Trzykrotny mistrz Polski na skraju upadku. Znany milioner przybywa na ratunek

    Na skraju upadku jest Unia Tarnów, która trzykrotnie wygrywała mistrzostwo Polski. Główny sponsor Grupa Azoty wycofał się z klubu, a sytuacja finansowa może zmusić żużlowych trzecioligowców do wycofania się ze startów. Portal po-bandzie.com.pl informuje jednak, że na horyzoncie pojawiła się nadzieja dla Unii. Ma być nią znany milioner, który jest właścicielem znanego w Polsce klubu piłkarskiego.

  • Słynny polski stadion zmienił nazwę. Trudno będzie ją zapamiętać

    Słynny polski stadion zmienił nazwę. Trudno będzie ją zapamiętać

    Spora zmiana na znanym stadionie w Polsce. Chodzi o żużlową Arenę Częstochowa, na której swoje mecze rozgrywa Włókniarz Częstochowa. Władze czwartego klubu poprzedniego sezonu ekstraligi poinformowały, że obiekt nie będzie już Areną zielona-energia.com. Od teraz w nazwie figurować będzie nazwa nowego sponsora.

  • Media: TVP Sport chce ważne prawa telewizyjne? Powrót ligi po latach

    Media: TVP Sport chce ważne prawa telewizyjne? Powrót ligi po latach

    W miniony poniedziałek stacja Canal+ przedłużyła umowę z PGE Ekstraligą na pokazywanie meczów najlepszej żużlowej ligi świata w latach 2026-2028. Do tej pory stacja pokazywała jednak spotkania do spółki z innym podmiotem w ramach udzielania sublicencji. Niewykluczone, że tym razem o prawa do transmitowania żużla w Polsce powalczy TVP Sport.

  • Canal+ wykupił ważne prawa telewizyjne. Aż na trzy lata

    Canal+ wykupił ważne prawa telewizyjne. Aż na trzy lata

    Telewizja Canal+ poinformowała o przedłużeniu umowy na prawa telewizyjne na jedne z najważniejszych rozgrywek w ramówce stacji. Te pozostaną w posiadaniu koncernu na dłużej, niż eksperci przewidywali na początku roku. Wartość kontraktu znacznie przekracza 200 milionów złotych, a to wcale nie koniec wydatków.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.