Wielki sukces na MŚJ. Polski biathlonista ze srebrnym medalem w Szczuczyńsku

Mistrzostwa świata juniorów w Szczuczyńsku są bardzo udane dla Jana Guńki. Młody polski biathlonista, po solidnym biegu indywidualnym, zdobył srebrny medal w sprincie.

Jan Guńka jest uznawany za jeden z największych talentów polskiego biathlonu od lat. 21-letni zawodnik pokazywał się już z bardzo dobrej strony w pucharach IBU oraz zawodach młodzieżowych, gdzie pokonywał rywali z całego świata. Całkiem nieźle jak na polskie warunki szło mu w Pucharze Świata, gdzie udało mu się m.in. ukończyć sprint w Oberhofie (będący częścią mistrzostw globu) na 39. miejscu.

Zobacz wideo Niedosyt na koniec MŚ w Planicy. Skoki utrzymały Polskę w światowej czołówce

Pierwszy medal i szansa na kolejny

Podczas mistrzostw świata juniorów w Szczuczyńsku, Guńka był jednym z zawodników zaliczanych do głównych faworytów do medali w każdej konkurencji. W biegu indywidualnym Polak zdołał wywalczyć ósme miejsce, notując aż pięć karnych minut na strzelnicy. W sprincie było już jednak zdecydowanie lepiej. Zakopiańczyk podczas strzelania nie popełnił ani jednego błędu i solidnie zaprezentował się na trasie biegowej, co dało mu srebrny medal. Po złoto sięgnął Nowozelandczyk Campbell Wright.

Bardzo dobry wynik w sprincie może pozwolić młodemu Polakowi na zdobycie kolejnego krążka. W niedzielę zawodnicy staną na starcie liczącego 12,5 kilometra biegu pościgowego, na którego trasę Guńka wyruszy jako drugi, niecałe 40 sekund po triumfatorze sprintu. 

Antonin Hajek nie żyjeNowe szczegóły ws. śmierci Hajka. "Identyfikacja nie była łatwa"

W sobotnich zawodach bardzo przyzwoite wyniki zanotowali także inni reprezentanci naszego kraju. Na jedenastym miejscu uplasował się Konrad Badacz, piętnasty był Marcin Zawoł, a trzydziesta druga lokata przypadła Jakubowi Potońcowi.

Niedzielny bieg pościgowy juniorów zamknie odbywające się w Kazachstanie mistrzostwa świata juniorów. Po nich zawodnicy i zawodniczki wrócą do walki w Pucharze Świata, Pucharze IBU oraz Pucharze Juniorów. 

Dawid KubackiDziennikarze zawstydzili Dawida Kubackiego. Nie chciał odpowiedzieć. "Pomidor"

Więcej o: