TVP wygrała z właścicielem TVN. Jacek Kurski ogłosił sukces. "Najlepsi"

Biathlon nie będzie transmitowany w najbliższych latach na antenach grupy Discovery, do której należą w Polsce m.in. kanały TVN, TVN24 i Eurosport. Prawa do tej dyscypliny wykupiła Telewizja Polska, która będzie pokazywać m.in. rozgrywki Pucharu Świata w latach 2022-2026. - Co najmniej 74 transmisje, 100 godzin relacji, świetna oprawa i najlepsi eksperci - zapowiada prezes TVP Jacek Kurski.

Biathlon to jedna z dyscyplin, która będzie rozgrywana podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Polskę w konkurencjach biathlonowych będzie reprezentować Grzegorz Guzik, Kinga Zbylut, Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk oraz Anna Mąka. Najlepszy wynik Hojnisz-Staręgi z poprzednich zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu to szóste miejsce w biegu indywidualnym oraz siódma pozycja w sztafecie.

Zobacz wideo Horngacher rozpętał prawdziwą wojnę tuż przed IO. "Perfidne zbliżenia"

Biathlon powraca do Telewizji Polskiej po ośmiu latach. "Świetna oprawa i najlepsi eksperci"

Telewizja Polska poinformowała, że wykupiła prawa do transmitowania zmagań w biathlonie na lata 2022-2026. Publiczny nadawca będzie zatem pokazywał na wyłączność zmagania Pucharu Świata, ale też mistrzostwa świata oraz mistrzostwa Europy. "Znów dobra wiadomość dla kibiców. Każdy sezon na TVP Sport to co najmniej 74 transmisje, 100 godzin relacji, świetna oprawa i najlepsi eksperci. Nie zwalniamy tempa" - podkreśla Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Biathlon gościł na antenach Telewizji Polskiej w latach 2010-2014, a później prawa do tej dyscypliny wykupiła grupa Discovery. Poza głównymi imprezami na antenach TVP zagoszczą m.in. letnie mistrzostwa świata czy mistrzostwa świata młodzieżowców oraz juniorów. To nie są jednak jedyne zakupy praw w wykonaniu publicznego nadawcy w ostatnich tygodniach. Wcześniej TVP nabyło na wyłączność możliwość pokazywania najważniejszych imprez lekkoatletycznych na lata 2024-2029 oraz prawa do mistrzostw Europy na żużlu na lata 2022-2025.

Sezon olimpijski dla polskiego biathlonu nie rozpoczął się najlepiej. Do tej pory punkty Pucharu Świata zdobywali Monika Hojnisz-Staręga, Grzegorz Guzik, Anna Mąka oraz Kamila Żuk. Najwyżej sklasyfikowana jest Hojnisz-Staręga, która zajmuje 43. miejsce z 81 punktami. Liderami w klasyfikacjach mężczyzn oraz kobiet są odpowiednio Norweżka Marte Olsbu Roeiseland oraz Francuz Quentin Fillon Maillet.

Więcej o:
Copyright © Agora SA