To koniec. Wicemistrz świata uparty jak Djoković. "Jedna z najtrudniejszych decyzji"

To koniec! Słoweński biathlonista Klemen Bauer zrezygnował z wyjazdu na igrzyska do Pekinu. Powodem niechęć do szczepienia przeciwko koronawirusowi. Dziennikarze porównują 36-latka do Novaka Djokovicia.

Klemen Bauer, który kilka lat temu często plasował się w ścisłej czołówce, tego sezonu do udanych nie może zaliczyć. Do tej pory tylko dwukrotnie udało mu się zapunktować w zawodach Pucharu Świata. Słoweniec ma problemy na strzelnicy, ale nie prezentuje też dobrej formy biegowej. Mimo wszystko miał szansę wyjazdu na igrzyska.

Zobacz wideo Rafał Kot przestrzega ws. Kamila Stocha. "Może to się srogo zemścić" [Sport.pl LIVE #5]

Klemen Bauer nie chce się zaszczepić i zrezygnował z igrzysk

Wicemistrz świata w sztafecie mieszanej sprzed 10 lat uzyskał kwalifikację do Pekinu, ale nie pojedzie tam. Warunkiem wylotu do Chin jest zaszczepienie się przeciwko koronawirusowi. Biathlonista uparł się, że nie przyjmie antidotum i rezygnuje z powołania na najważniejszą imprezę czterolecia.

Winter OlympicsSkandal przed igrzyskami. Naukowcy dopatrzyli się potężnej luki. Wszyscy zagrożeni

- Chciałem jechać na igrzyska i do końca wierzyłem, że szczepienie nie będzie warunkiem uczestnictwa. Kiedy w październiku okazało się, że jest inaczej, długo myślałem nad tym, co zrobić. To była jedna z najtrudniejszych decyzji w moim życiu — powiedział Klemen Bauer.

36-latek mógł pojechać na swoje piąte igrzyska. - Jako doświadczony sportowiec ze szczególną ostrożnością i szacunkiem podchodzę do własnego ciała i zdrowia. Zawsze zwracam uwagę na to, co dzieje się z moim organizmem podczas treningów oraz zawodów i mam duże zaufanie do własnego układu odpornościowego - stwierdził reprezentant Słowenii. 

Tamtejsze media porównują sytuację Bauera do słynnego tenisisty Novaka Djokovicia. - Podobno [Djoković] już poważnie myśli o turnieju nieszczepionych pod marką Nole Tour. Może być mile widziany w krajach, które nasz prezydent lubi określać jako mające komunistyczną przeszłość i które wciąż mają problemy ze szczepieniami z powodu złych komunistów. Cóż, jeśli się pospieszy i zorganizuje pierwszy z serii turniejów podczas zimowych igrzysk olimpijskich, będzie mógł do niego dołączyć również nasz biathlonista Klemen Bauer, który nie pojedzie do Pekinu. Mają przynajmniej jedną wspólną cechę - napisali dziennikarze dnevnik.si. 

Sportowa redakcja ekipa24.si prostuje jednak, że sytuacje obu sportowców są zupełnie inne. Djoković walczyć do końca o udział w Australian Open. Klemen Bauer sam podjął decyzję o rezygnacji z igrzysk i pogodził się ze swoim losem. 

Więcej o: