Znakomity bieg Hojnisz-Staręgi! Świetne strzelenie i awans aż o 34 miejsca

Monika Hojnisz-Staręga z najlepszym wynikiem w sezonie. Polka wreszcie się przełamała i w niedzielnym biegu pościgowym zajęła 13. miejsce. Na uwagę zasługuje niesamowity awans z 47. pozycji.

Na taki wynik Monika Hojnisz-Staręga czekała od początku sezonu. Ten był dla niej wręcz katastrofalny, jak na ogromne możliwości polskiej biathlonistki. Wydawało się, że po zmianie roku niewiele się zmieniło. W piątkowym sprincie w Oberhofie zaliczyła aż trzy pudła na strzelnicy i zajęła dopiero 47. miejsce. Na szczęście wystarczyło to na awans do biegu pościgowego.

Zobacz wideo Eisenbichler i Wąsek zdyskwalifikowani. Zamieszanie z kombinezonami na PŚ w skokach

Znakomity awans Hojnisz-Staręgi i najlepszy wynik w sezonie

Rywalizacja na dochodzenie rozgrywana była w niedzielę. I Polka postanowiła wykorzystać swoją szansę. Z każdą wizytą na strzelnicy przesuwała się w klasyfikacji, bo była bezbłędna. Tuż przed czwartym strzelaniem mogła już mówić o udanym starcie, bo przesunęła się o 29. pozycji. Wszystko wskazywało na to, że ostatnia wizyta na strzelnicy też zakończy się bez pudeł. Niestety, ostatni strzał był niecelny.

Marit Bjoergen vs Justyna KowalczykLedwo żywa Bjoergen padła przed Kowalczyk. Norwegia do dzisiaj jest w szoku

Hojnisz-Staręga ze strzeleckim wynikiem 19/20 ostatecznie zajęła 13. lokatę. To oznacza, że względem biegu sprinterskiego przesunęła się o aż 34 miejsc! Tym samym zaliczyła najlepszy wynik polskiego biathlonu tej zimy. Gdyby jednak zachowała czyste konto, mogłaby zająć miejsce nawet w czołowej trójce. 

To co szczególnie cieszy, to znaczna poprawa w biegu liderki polskiej kadry. Spoglądając tylko na czasy, Hojnisz-Staręga była 24. W poprzednich tygodniach było zdecydowanie gorzej. Z takimi rezultatami i dobrym strzelaniem można już myśleć o miejscach w czołowej dziesiątce.

Pod względem biegu lepiej w kadrze wypada Kamila Żuk, która pod tym względem była dwie pozycje wyżej. Dwukrotna mistrzyni świata juniorek w sprincie była 19. To też jej najlepszy wynik w tym sezonie. W niedzielę jednak aż 8 razy myliła się na strzelnicy i spadła na 45. pozycję. 

Więcej o: