Monika Hojnisz-Staręga ze złotem mistrzostw Europy! Wielki sukces Polki

Udało się! Monika Hojnisz-Staręga została mistrzynią Europy w biathlonie! W środę Polka wygrała w Dusznikach-Zdroju bieg indywidualny.

Monika Hojnisz-Staręga ze złotym medalem mistrzostw Europy w biegu indywidualnym na 15 km! Dla 29-latki to już drugie takie trofeum, poprzednie zdobyła osiem lat temu. Podczas zawodów w Dusznikach-Zdroju Polka wyprzedziła reprezentantkę Ukrainy Anastazję Merkuszynę, która straciła do niej 2,9 sekundy, choć na strzelnicy była bezbłędna. Trzecia na mecie była Rosjanka Łarysa Kuklina.

Zobacz wideo Niemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"

Jak Monika Hojnisz-Staręga sięgnęła po złoto?

Polka oddała jeden niecelny strzał, ale i tak wyprzedziła rywalki - drugą Merkuszynę o 2,9 sekundy (była bezbłędna), a Kuklina - która też się raz pomyliła - straciła do Polki ponad 15 sekund.

W mistrzostwach Europy tradycyjnie zabrakło czołowych zawodniczek. Najważniejszą imprezą sezonu są mistrzostwa świata w słoweńskiej Pokljuce, które rozpoczną się 10 lutego. Więcej medali - podczas imprezy w Dusznikach-Zdroju - zawodniczka AZS AWF Katowice już nie zdobędzie, bo nie wystąpi w pozostałych konkurencjach. Polka także skupi się już na przygotowaniach do mistrzostw świata. To jej drugi taki sukces - w 2013 roku zdobyła złoto w Bansku (bieg na dochodzenie).

Jak wygląda sytuacja Polki w Pucharze Świata?

Liderką klasyfikacji generalnej jest Marte Olsbu Roeiseland, która zdobyła 625 punkty. Monika Hojnisz-Staręga zajmuje dopiero 30. miejsce (115 pkt). Kolejną Polką w zestawieniu jest Kamila Żuk, która jest 61. Anna Mąka jest 72., a Kinga Zbylut 75..

Więcej o: