Świetny bieg i awans o 11 miejsc Hojnisz-Staręgi w Oberhofie! Najlepszy wynik w sezonie!

Monika Hojnisz-Staręga ze świetnym występem podczas biathlonowego Pucharu Świata w Oberhofie! Polka awansowała z siedemnastego na szóste miejsce podczas biegu pościgowego. To jej najlepszy wynik w zawodach najwyższej rangi w tym sezonie.

Hojnisz-Staręga rozpoczynała sobotni bieg w Oberhofie z siedemnastej pozycji ze sprintu. Wtedy miała stratę ponad minuty do pierwszej Norweżki Tiril Eckhoff. Ale od początku rywalizacji Polka zaczęła zyskiwać pozycje.

Zobacz wideo Niemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"

Świetny wynik Hojnisz-Staręgi! Najwyższa pozycja w sezonie!

Już po pierwszym strzelaniu udało jej się awansować na jedenaste miejsce, a po drugiej wizycie na strzelnicy była już szósta. Po trzecim strzelaniu utrzymała ją, a po czwartym pomimo jedynego pudła w trakcie zawodów, nadal była szósta. 

Na tej pozycji Hojnisz-Starędze udało się ukończyć start w Oberhofie. Wbiegła na metę ze stratą 1 minuty i 21,4 sekundy. Wygrała Norweżka Tiril Eckhoff, druga była jej rodaczka Marte Olsbu Roeiseland, a trzecia Austriaczka Lisa Theresa Hauser. 

Polka już 35. w klasyfikacji generalnej. Stawka PŚ w biathlonie zostaje w Oberhofie

Pozostałe Polki spisały się nieco gorzej - Kamila Żuk była 42., więc nieco zabrakło jej do punktowanej "40", a Kinga Zbylut ukończyła rywalizację na 54. miejscu. W ten weekend do rozegrania pozostały jeszcze tylko zawody zespołów mieszanych w niedzielę.

Kolejne zawody PŚ w biathlonie także odbędą się w Oberhofie, ale w dniach 14-17 stycznia. Dla pań zaplanowano wówczas sprint na 7,5 kilometra, sztafetę cztery razy 6 kilometrów oraz bieg masowy na 12,5 kilometra. Liderką Pucharu Świata pozostała Marie Olsbu Roeiseland (509 punktów) przed Tiril Eckhoff (466 punktów) i Hanne Oeberg (także 466 punktów, ale mniej zwycięstw) ze Szwecji. Monika Hojnisz-Staręga zajmuje 35. pozycję z 95 punktami. 

Więcej o: