Legenda białoruskiego sportu wzywa do zaprzestania brutalnego tłumienia protestów. Wystosowała apel

Daria Domraczewa, czterokrotna mistrzyni olimpijska, wezwała białoruski rząd do zaprzestania stosowania przemocy przez oddziały OMON. - Każdy konflikt można rozwiązać pokojowo. Każdy - napisała na Instagramie.

Sytuacja na Białorusi po wyborach prezydenckich jest bardzo napięta. Wiele osób nie uznaje wygranej Alaksandra Łukaszenki i wyraża swój sprzeciw wobec jego reżimu. W całym kraju trwają protesty, brutalnie tłumione przez władze - na ulicach dochodzi do starć protestujących z milicją i wojskiem, internet został wyłączony. Liczne zakłady pracy strajkują lub zapowiadają strajki. Tysiące osób zostało zatrzymanych lub aresztowanych. Mówi się o około 9 tysiącach osadzonych w aresztach.

Zobacz wideo Lewandowski zaczyna turniej finałowy Ligi Mistrzów [SEKCJA PIŁKARSKA #58]

Tymczasem Daria Domraczewa, opublikowała na Instagramie wpis, w którym nawołuje do zaprzestania stosowania przemocy. - Wzywam wszystkich, od których to zależy, wszystkich, którzy wydają rozkazy, przywódców oddziałów OMON. STOP PRZEMOCY. Nie pozwólcie, aby ten horror nadal trwał na ulicach. Każdy konflikt można rozwiązać pokojowo. Każdy. Posłuchajcie! - napisała Domraczewa.

 

Domraczewa to czterokrotna mistrzyni olimpijska z Soczi i Pjongczang. W sezonie 2014/2015 zdobyła także swoją jedyną Kryształową Kulę za zwycięstwo w Pucharze Świata. Dwukrotnie sięgała także po złoty medal mistrzostw świata w 2012 i 2013 roku. Po zakończeniu sezonu 2017/2018 zakończyła sportową karierę. Prywatnie jest żoną Ole Einara Bjoerndalena, najbardziej utytułowanego biathlonisty w historii.

Przeczytaj także:

Więcej o: