Kryształowe Kule zostały pomylone i wysłane nie tam, gdzie trzeba! Fatalna pomyłka

Po przedwczesnym zakończeniu sezonu przez epidemię koronawirusa Międzynarodowa Unia Biathlonu (IBU) wysyłała zwycięzcom klasyfikacji generalnej trofea za pośrednictwem poczty. Doszło do ogromnej pomyłki. Martin Fourcade, który przegrał rywalizację z Johannesem Boe otrzymał Kryształową Kulę za klasyfikację generalną zamiast Norwega i musiał mu ją odesłać.

Ostatnie zawody tego sezonu odbyły się w połowie marca w fińskim Kontiolahti. Wygrał je Martin Fourcade, który w taki sposób zakończył karierę. Mimo takiego rozstrzygnięcia Francuz nie był ostatecznie zwycięzcą klasyfikacji generalnej. Tą wygrał Johannes Boe, a to przez zasadę, wedle której po ostatnim starcie odejmuje się zawodnikom punkty za dwa najsłabsze starty w sezonie. Więcej punktów w tej sytuacji stracił Fourcade. 

Zobacz wideo Top 5 interwencji Wojciecha Szczęsnego w Serie A [ELEVEN SPORTS]

IBU pomyliła Kryształowe Kule. Fourcade i Boe musieli się nimi wymienić

Sezon zakończono przedwcześnie, bo przez epidemię koronawirusa trzeba było odwołać zawody w Oslo zaplanowane na dni od 16 do 22 marca. Tym samym IBU podjęła decyzję o dostarczeniu trofeów dla zwycięzców klasyfikacji generalnej - Johannesowi Boe i Tiril Eckhoff drogą pocztową. W przypadku PŚ mężczyzn przydarzyła się ogromna pomyłka. Kryształową Kulę odebrał Fourcade. 

IBU wysłała puchar nie temu biathloniście, który miał go odebrać. Fourcade rozbawiony sytuacją opowiadał o niej na swoim Instagramie w relacji na żywo prowadzonej wraz z Émilienem Jacquelinem. "Pomylili kule. Mnie wysłali tę za klasyfikację generalną, a jemu za biegi indywidualne. Oczywiście odesłaliśmy już sobie te właściwe, ale w tym momencie mam przy sobie tylko tę za sprinty" - śmiał się Francuz. 

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: