Monika Hojnisz-Staręga była bliska medalu na MŚ w biathlonie! Niesamowita walka

Monika Hojnisz-Staręga zajęła czwarte miejsce w biegu masowym (12,5 km) na mistrzostwach świata w Anterselvie! Polka miała szanse na brązowy medal, ale mimo niesamowitej walki nie zdołała zająć trzeciego miejsca.

Złoty medal zdobyła Norweżka Marte Olsbu Roeiseland, srebro Włoszka Dorothea Wierer, a w walce o brąz z Moniką Hojnisz-Staręgą na ostatnich metrach wygrała Szwedka Hanna Oeberg. Polce do brązowego medalu zabrakło zaledwie trzech sekund.

Hojnisz-Staręga była bezbłędna zarówno na pierwszym, jak i drugim strzelaniu, dzięki czemu zajmowała trzecie miejsce. Po trzecim strzelaniu zajmowała czwarte miejsce, a na ostatnim zaliczyła jedno pudło i w końcówce walczyła o brąz, ale nie udała się jej ta sztuka. Polka w tej konkurencji zdobyła brązowy medal na mistrzostwach świata w Novym Meście (2013 rok).

Polska kończy mistrzostwa świata bez medalu

Tym samym reprezentanci Polski już zakończyła swój udział na włoskiej imprezie. Hojnisz-Staręga była bliska zdobycia medalu w biegu indywidualnym, a polska sztafeta kobieca prowadziła po trzech zmianach, lecz zakończyła bieg na siódmym miejscu. Ostatnią konkurencją będzie bieg masowy mężczyzn, gdzie nie wystartują żaden Polak.