Monika Hojnisz-Staręga była bliska medalu na MŚ w biathlonie! Niesamowita walka

Monika Hojnisz-Staręga zajęła czwarte miejsce w biegu masowym (12,5 km) na mistrzostwach świata w Anterselvie! Polka miała szanse na brązowy medal, ale mimo niesamowitej walki nie zdołała zająć trzeciego miejsca.

Złoty medal zdobyła Norweżka Marte Olsbu Roeiseland, srebro Włoszka Dorothea Wierer, a w walce o brąz z Moniką Hojnisz-Staręgą na ostatnich metrach wygrała Szwedka Hanna Oeberg. Polce do brązowego medalu zabrakło zaledwie trzech sekund.

Hojnisz-Staręga była bezbłędna zarówno na pierwszym, jak i drugim strzelaniu, dzięki czemu zajmowała trzecie miejsce. Po trzecim strzelaniu zajmowała czwarte miejsce, a na ostatnim zaliczyła jedno pudło i w końcówce walczyła o brąz, ale nie udała się jej ta sztuka. Polka w tej konkurencji zdobyła brązowy medal na mistrzostwach świata w Novym Meście (2013 rok).

Polska kończy mistrzostwa świata bez medalu

Tym samym reprezentanci Polski już zakończyła swój udział na włoskiej imprezie. Hojnisz-Staręga była bliska zdobycia medalu w biegu indywidualnym, a polska sztafeta kobieca prowadziła po trzech zmianach, lecz zakończyła bieg na siódmym miejscu. Ostatnią konkurencją będzie bieg masowy mężczyzn, gdzie nie wystartują żaden Polak.

Zobacz wideo Joanna Jędrzejczyk ostrzega inne kobiety!
Więcej o: