Sport.pl

Włoska policja zrobiła nalot na hotel Rosjan startujących w MŚ!

To nowa tradycja wielkich imprez w zimowych sportach wytrzymałościowych: w sobotę rano, w dniu biegu sztafet, włoska policja zrobiła nalot na hotel Rosjan startujących w mistrzostwach świata w biatlonie. Zarekwirowała laptopy, telefony, zabrała na przesłuchanie jednego z trenerów i szefa rosyjskiego biathlonu.

Służby weszły do hotelu Bagni di Salomone w Anterselvie o 5:45, na polecenie prokuratury w Bolzano. Sprawa ma związek z podejrzeniem „użycia lub podania substancji dopingujących” i miała się zacząć od donosu Międzynarodowej Unii Biathlonu (IBU). Tak przekazał mediom Aleksander Łoginow, którego pokój przeszukano. Łoginow został w 2013 roku złapany na EPO i zdyskwalifikowany na dwa lata, a w trwających mistrzostwach świata zdobył złoty medal w sprincie – pierwsze złoto Rosji w męskich konkurencjach biathlonowych MŚ od 12 lat - i brązowy w biegu pościgowym.

Zobacz wideo Eksperci pomylili się, oceniając talent Kubackiego?

Śledczy zainteresowali się też trenerem Łoginowa Aleksandrem Kasperowiczem. Były trener kobiecej kadry Rosji, teraz współpracuje z Łoginowem, a w mistrzostwach używa akredytacji ukraińskiej kadry biathlonu, ponieważ rosyjska federacja, jak tłumaczy, nie miała już wolnych akredytacji dla prywatnych trenerów. To nie spodobało się IBU i miało być przedmiotem wspomnianego donosu. Napisano w nim: „Kasperowicz używa akredytacji innej ekipy, mieszka z rosyjską, może być zamieszany w dostarczanie i podawanie dopingu”. Doping jest we Włoszech przestępstwem, wpisanym do kodeksu karnego.

Łoginow i Kasperowicz mieli rewizje w pokojach również podczas poprzednich mistrzostw w Hochfilzen

Kasperowicz oraz prezes rosyjskiej federacji biathlonu Władymir Draczew zostali wezwani do złożenia wyjaśnień. Łoginow został w hotelu, zarekwirowano mu, jak powiedział, telefo, laptop i trochę rzeczy osobistych. W sobotę o 14:45 ma pobiec w sztafecie 4x7,5 km. W niedzielę mistrzostwa się kończą biegiem masowym na 15 km.

Dla Łoginowa i Kasperowicza to już drugie z rzędu mistrzostwa świata z rewizjami w pokojach. Dwa lata temu podczas biathlonowych MŚ w Austrii (również ma doping wpisany do kodeksu karnego), w Hochfilzen, Łoginow był wśród pięciu zawodników, a Kasperowicz wśród pięciu trenerów i działaczy, których podejrzewano o dopingowanie się lub podawanie dopingu. Do nalotu policji doszło w Austrii także rok później podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Seefelf. Nalot z Hochfilzen przyniósł niewiele, natomiast drugi skończył się wielką aferą dopingową. W domu wynajętym przez doktora specjalizującego się w transfuzjach krwi złapano na gorącym uczynku dopingujących się Austriaków, zatrzymano narciarzy z kilku krajów. Tak się zaczęła operacja Aderlass, afera która z czasem rozlała się na kilka krajów i kilka innych sportów. IBU walczy teraz o poprawę wizerunku po tym jak okazało się, że były szef Unii i była sekretarz generalna byli, według śledczych Międzynarodowej Agencji Antydopingowej, zamieszani w tuszowanie rosyjskiego dopingu.

Więcej o:
Komentarze (21)
Włoska policja zrobiła nalot na hotel Rosjan startujących w MŚ!
Zaloguj się
 • voyteko

  Oceniono 7 razy 7

  teraz Putin oglosi ,ze 2ga Wojna Swiatowa zostala rozpetana przez Wlochy i ze Wlosi byli i sa najwiekszymi antysemitami...

 • janunia6

  Oceniono 6 razy 6

  Czyli jak zwykle.Goo dowodów ale afera jest. Norweg jak przegra to wymyśla różne cuda. Jak nie donos to skuter .
  Co za gó...any naród astmatycznych koksowników.

 • kajman6

  Oceniono 4 razy 4

  Co to za metody? Co to za SZYKANY ? Przecież nie mają ŻADNYCH dowodów ?
  Kiedy SZEF amerykańskiej grupy NIKE, elitarnych lekkoatletów został na 150 % przyłapany
  na koksowaniu podopiecznych to stało mu się coś ? To był gigantyczny skandal - ZORGANIZOWANY doping !!
  Kiedy złapano Juhaug na dopingu stało się coś ?
  Kiedy kolejnego norweskiego astmatyka Sundbego złapano na dopingu to ??? Odpowiedz znacie.
  Winni są tylko ruscy . Jak nie ma innych metod wygrywania to winni są np. kierowcy skuterów.
  To jest ku... SKANDAL !! Mieszanie polityki ze sportem.

 • ks-t

  Oceniono 4 razy 4

  Od dopingu są testy. Szykanowanie zawodników przed startem jest nieetyczne i niesportowe. A z artykułu wynika,że policje różnych krajów polują na Rosjan, a złapały Austriaków.

 • antymemo

  Oceniono 7 razy 3

  Trwają jakieś Mistrzostwa Świata, w jakimś biatlonie ???
  To pewnie tylko marginalna zabawa, skoro "nasza" (?) TVP Sport godzinami emocjonuje się skokami narciarskimi w Rumunii.
  Tak się hoduje odpowiednich dla TVPiS kibiców !

 • jur56

  Oceniono 2 razy 2

  Normalna normalność - " Sport brany na poważnie nie ma nic wspólnego z fair play. Jest nierozerwalnie związany z nienawiścią, zazdrością, chełpliwością, z pogardą dla wszelkich zasad i sadystyczną przyjemnością z oglądania przemocy: innymi słowy jest to wojna minus strzelanie.
  Serious sport has nothing to do with fair play. It is bound up with hatred, jealousy, boastfulness, disregard of all rules and sadistic pleasure in witnessing violence: in other words it is war minus the shooting. (ang.)"
  George Orwell (właśc. Eric Arthur Blair; 1903–1950) The Sporting Spirit, „Tribune”, 14 grudnia 1945

 • oloros11

  Oceniono 3 razy 1

  a może wpływali na wybory we Włoszech?

 • lynx4

  0

  Poprzedni, ostatni włoski nalot na Rosjan był w 1942 roku pod Stalingradem.

 • marcinmarcin12

  Oceniono 4 razy -2

  Ruscy to cieniasy, ciagle sie koksuja , a wygrywaja inni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX