Błysk formy Moniki Hojnisz-Staręgi. Niewiele zabrakło do miejsca na podium PŚ w Oestersund

Biathlonistki z Francji wzięły przykład ze swoich kolegów, którzy zajęli cztery czołowe miejsca we wczorajszym biegu indywidualnym i dziś dwie z nich stanęły na podium. Zawody w szwedzkim Oestersund wygrała Justine Braisaz, druga była Ukrainka Julia Dżyma, a trzecia Julia Simon. Solidny występ zanotowała Monika Hojnisz-Staręga, która była ósma.
Zobacz wideo

Bieg indywidualny na dystansie 15 kilometrów był dla biathlonistek drugą w tym sezonie – po niedzielnym sprincie - szansą na zdobycie pucharowych punktów. Do trzeciego strzelania na prowadzeniu znajdowała się Szwajcarka Lena Haecki, ale pogrzebała swoje szanse na triumf pudłując aż trzy razy. Z nadarzającej się okazji nie skorzystała także Francuzka Julia Simon, której po czwartym strzelaniu doliczono dwie minuty karne. Los reprezentantki Trójkolorowych i biathlonistki ze Szwajcarii podzieliła również Szwedka Mona Brorsson (trzy minuty karne).

Błędy rywalek wykorzystała natomiast Justine Braisaz, która, podobnie jak Julia Simon miała dwie karne minuty, ale biegła nieco szybciej i dzięki temu mogła świętować zwycięstwo. Zagrożeniem dla dubletu Francuzek była bezbłędna Ukrainka Julia Dżyma, która jako jedyna zdołała wmieszać się między Braisaz a Simon. Tuż za podium uplasowała się Norweżka Ingrid Landmark Tandrevold, a piąta była Rosjanka Larisa Kuklina.

Szóste miejsce zajęła Lena Haecki, siódma była liderka klasyfikacji generalnej Dorothea Wierer, a ósma Monika Hojnisz-Staręga, która jedyny moment słabości miała podczas drugiej wizyty na strzelnicy. Niestety ta niedyspozycja zaprzepaściła szanse Polki na miejsce na podium. W czołowej dziesiątce znalazły się jeszcze Lisa Vittozzi i Hanna Oeberg.

Pozostałe podopieczne Michaela Greisa nie zaliczą dzisiejszego biegu do udanych. Kamila Żuk z pięcioma niecelnymi strzałami była 55., Magdalena Gwizdoń z sześcioma minutami karnymi uplasowała się na 80. pozycji, a Kinga Zbylut pudłowała aż osiem razy i zajęła 95. miejsce. Więcej o sportach zimowych przeczytasz na sportsinwinter.pl

Więcej o: