P¦ w Anterselvie. ¦wietny występ Moniki Hojnisz

Za nami bieg sprinterski podczas biathlonowego Pucharu ¦wiata w Anterselvie. Swoje pierwsze zwycięstwo w karierze odniosła Czeszka Marketa Davidova. Bardzo dobry wynik uzyskała Monika Hojnisz. Polka zajęła szóste miejsce.

Dla 22-letniej Davidowej to nie tylko pierwsze zwycięstwo, ale również pierwsze podium w karierze w Pucharze Świata. Czeszka na strzelnicy była bezbłędna. Drugie miejsce zajęła Kaisa Makarainen. Finka po jednym niecelnym strzale straciła do zwyciężczyni 1,7 s. Na najniższym stopniu podium z jednym błędem stanę Marte Olsbu Roiseland (+3,5). Do końca o zwycięstwo walczyła startująca z ostatnim numerem startowym Laura Dahlmeier. Niemka podobnie jak Czeszka strzelała bezbłędnie ale słabszy bieg spowodował, iż wylądowała tuż za podium ze stratą 4,2 s.

Jeden błąd Hojnisz

Oczko niżej uplasowała się reprezentantka gospodarzy Lisa Vitozzi (+10,2). Czołową szóstkę zamknęła Monika Hojnisz. Polka popełniła jeden błąd na strzelnicy i do zwyciężczyni straciła 10,5 s. Jej rezultat potwierdza, że Hojnisz należy w tym sezonie do ścisłej światowej czołówki. I nie przysłoni tego nawet jej słabszy początek roku. W styczniu - do tej pory - ani razu nie ukończyła rywalizacji w pierwszej dziesiątce. A przecież w grudniu zachwycała, gdy w pięciu pierwszych wyścigach trzykrotnie zajmowała miejsce w pierwszej piątce.

Pozostałe dwie Polki zajęły miejsca w szóstej dziesiątce. Kamila Żuk po trzech pudłach zajęła 51. pozycję, a Karolina Pitoń z dwoma karnymi rundami uplasowała się na 55. miejscu. Wszystkie trzy reprezentantki Polski wystąpią w biegu pościgowym.