Biathlon. PŚ w Nowym Meście: Anastazja Kuźmina wygrywa, Polki w drugiej dziesiątce

Anastazja Kuzmina zwyciężyła w dzisiejszym biegu ze startu wspólnego. Druga na mecie zameldowała się Paulina Fialkova, a trzecie miejsce zajęła Anais Chevalier.
Zobacz wideo

W biegu wzięło udział 30 zawodniczek, w tym dwie Polki – Monika Hojnisz i Kinga Zbylut. Laura Dahlmeier, podwójna mistrzyni olimpijska z Pjongczangu, wycofała się z rywalizacji.

Podczas pierwszego strzelania tylko 10 pań było bezbłędnych. Niestety, obie reprezentantki Polski raz spudłowały, przez co spadły na dość odległe miejsca. Hojnisz zajęła 19 lokatę, Zbylut była 24. Najszybsze okazały się Dorothea Wierer, Ekaterina Yurlova-Percht i Paulina Fialkova.

Po drugim strzelaniu już tylko 6 zawodniczek było bez błędu. Pierwsza na strzelnicy zameldowała się Kaisa Makareinen, jednak raz nie trafiła. Hojnisz i Zbylut okazały się bezbłędne i awansowały na kolejno miejsca trzynaste i dziewiętnaste.

Po trzecim strzelaniu już tylko dwie panie miały wszystkie trafienia – Dorothea Wierer i Vanessa Hinz. Obie były w czołówce i rozdzieliła je tylko Anastazja Kuzmina. Monika Hojnisz zaliczyła dwa pudła, przez co spadła na czternastą lokatę, a Kinga Zbylut jedno.

Do czwartej strzeleckiej próby najszybciej podeszła Kuzmina, a kilka sekund po niej Wierer. Obie musiały przebiec jedną karną rundę, ale dzięki bardzo szybkiemu strzelaniu Wierer traciła do rywalki zaledwie 0.7 sekundy. Tuż za nimi była Fialkova. Obie Polki raz nie trafiły.

Na mecie najszybciej pojawiła się Kuzmina, przed Fialkovą i Francuzką Anais Chevalier. Choć Wierer bardzo dobrze strzelała, biegła raczej słabo, a gdy inne zawodniczki dogoniły ją kilkadziesiąt metrów przed metą, wyraźnie nie miała sił, by z nimi rywalizować. Zmagania zakończyła na czwartej pozycji. Monika Hojnisz była dwunasta, natomiast Kinga Zbylut dziewiętnasta.

Pełne wyniki sobotniego biegu.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata:

1. Dorothea Wierer 381 pkt
2. Paulina Fialkowa 345 pkt
3. Lisa Vittozzi 276 pkt
4. Kaisa Makarainen 268 pkt
5. Monika Hojnisz 242 pkt
6. Anastazja Kuźmina 237 pkt
7. Marte Olsbu Roeiseland 237 pkt
8. Anais Chevalier 227 pkt
9. Iryna Kryuko 219 pkt
10. Franziska Preuss 217 pkt
(...)
34. Kinga Zbylut 78 pkt

Więcej o sportach zimowych przeczytasz na portalu Sportsinwinter.pl.

Więcej o: