Kinga Zbylut z życiowym sukcesem, Monika Hojnisz w 40. w Novym Meście

Kinga Zbylut z życiowym sukcesem. 23-latka kończy sprint w Novym Meście na ósmym miejscu. Monika Hojnisz 40. Sprint wygrała Marte Olsbu Roeiseland, przed wracającą do PŚ Laura Dahlmeier, a trzecia była Paulina Fialkova.

Zbylut zaskoczyła bardzo dobrym biegiem i rewelacyjnym strzelaniem. Zarówno stojąc jak i leżąc nie miała ani jednego pudła. Do mety dobiegła z ósmym czasem. Straciła 32,1 sekundy do zwyciężczyni Marte Olsbu Roeiseland. Sześć sekund za Polką była Dorothea Wierer, liderka Pucharu Świata.

Ósme miejsce gwarantuje Zbylut udział w sobotnim biegu pościgowym. Wystartuje w nim też Monika Hojnisz, która w piątek w Novym Meście zajęła dopiero 40. miejsce. Na strzelnicy miała dwa pudła i w efekcie sporą stratę 1:34,1. Warto pamiętać o tym, że to nie jest jej ulubiona konkurencja.

Sprint w Novym Meście wygrała Marte Olsbu Roeiseland. Dla Norweżki to pierwsze zwycięstwo w karierze. Druga była Laura Dahlmeier, która dopiero rozpoczyna sezon Pucharu Świata, a trzecie miejsce dla Paulina Fialkova.

Po sześciu zawodach Pucharu Świata Hojnisz jest na szóstym miejscu. Zbylut jest 48. Liderką wciąż pozostaje Dorothea Wierer, przed Fialkową i Kaisą Makarainen.

Program Pucharu Świata w Novym Meście

  • sobota - bieg pościgowy mężczyzn (15), bieg pościgowy kobiet (17)
  • niedziela - bieg ze startu wspólnego mężczyzn (11.45), bieg ze startu wspólnego kobiet (14.30).
Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: