PŚ w Hochfilzen: Dorothea Wierer wygrywa sprint. Monika Hojnisz piąta

Włoszka - Dorothea Wierer wygrała bieg sprinterski w Hochfilzen. Jej główna rywalka Kaisa Makarainen, przegrała z liderką Pucharu Świata o 0.6 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanęła Jekatierina Jurłowa - Percht. Najlepszą z polskich reprezentantek była Monika Hojnisz, która została sklasyfikowana na piątej pozycji.
Zobacz wideo

Oczy wszystkich fanów biathlonu, skierowane były w czwartek na Dorothe Wierer i Kaise Makarainen. W spricie na 7.5 km, ostatecznie triumfowała ta pierwsza, wygrywając z Finką o 0.6 sekundy. Warto zaznaczyć, że obydwie pudłowały po jednym razie na strzelnicy i tym samym zaliczyły rundę karną. Jekatierina Jurłowa – Percht do zwyciężczyni straciła 24.4 sekundy, co pozwoliło jej zająć trzecie miejsce. Rosjanka była bezbłędna na strzelnicy

Czwarta na mecie zameldowała się Lisa Vittozzi, ze stratą wynoszącą 25.3 sekundy. Włoszka, podobnie jak Wierer na swoim koncie miała jeden niecelny strzał. Na piątym miejscu uplasowała się Monika Hojnisz. Polka nie zaliczyła żadnego pudła na strzelnicy, ale troszkę gorzej było w samym biegu. Ostatecznie strata Hojnisz do pierwszego miejsca wyniosła 28.2 sekundy. Szóstkę najlepszych zawodniczek zawodów uzupełniła Iryna Kryuko (+38.5 sekundy).

Więcej o sportach zimowych przeczytasz na portalu sportsinwinter.pl

Więcej o: