Monika Hojnisz bez pudła i 11. w biegu sprinterskim w PŚ Pokljuce

Monika Hojnisz zajęła 11. miejsce w biathlonowym biegu sprinterskim w słoweńskiej Pokljuce. Zawody wygrała Finka Kaisa Makarainen przed Włoszką Dorotheą Wierer, która została nową liderką Pucharu Świata.

Hojnisz przed tym biegiem była wiceliderką Pucharu Świata. Polka nie jest specjalistką od sprintów, ale w sobotę na liczące 7,5 km trasie w Pokljuce spisała się bardzo przyzwoicie. Nie miała ani jednego pudła w pozycji leżącej, na stojąco też była bezbłędna. Na metę dotarła ze stratą 1:02,3 sekundy za najszybszą w sobotę Kaisą Makarainen.

Polka oczywiście bez większych problemów awansowała na niedzielnego wyścigu pościgowego (miejsce było dla 60 najlepszych z sobotniego sprintu). Pobiegnie tam też Kinga Zbytut, która była 42. w sprincie (jedno pudło). W niedzielę wolne będą miały Kamila Żuk (63. miejsce, trzy pudła) i Karolina Pitoń (83. miejsce, cztery pudła).

Sobotni sprint wygrała Makarainen, która wyprzedziła Wierer o 14,8 sekundy Wierer. Włoszka została nową liderką Pucharu Świata. Trzecie miejsce zajęła Francuzka Braisaz, ona miała 42,1 sekundy straty do zwyciężczyni.

Monika Hojnisz wciąż wiceliderką Pucharu Świata

Wierer została nową liderką Pucharu Świata. Włoszka ma 90 punktów. Monika Hojnisz nadal jest druga. Po dwóch zawodach Pucharu Świata zebrała 84 punkty. O trzy punkty wyprzedza Juliję Dżymę i Paulinę Fialkovą. Pozostałe Polki w tym sezonie jeszcze punktów nie zdobyły.

W niedzielę bieg pościgowy

Niedzielny bieg pościgowy pań rozpocznie się o godz. 14.45. Będzie to rywalizacja na dystansie 10 km. Panie będą startować zgodnie z różnicami czasowymi uzyskanymi w sobotnim sprincie. Wynosząca nieco ponad minutę strata Hojnisz daje jej szansę na poprawienie pozycji w niedzielę.

Sprawdź wyniki biegu sprinterskiego

Więcej o: