Ole Einar Bjoerndalen poza kadrą Norwegii na igrzyska olimpijskie

Niespełna 44-letni biathlonista Ole Einar Bjoerndalen nie wypełnił krajowych norm kwalifikacyjnych i nie wystartuje w igrzyskach w Pjongczangu. To najbardziej utytułowany sportowiec w historii zimowych igrzysk olimpijskich.

Bjoerndalen wystąpił na sześciu imprezach olimpijskich, z których przywiózł 13 medali (osiem złotych, cztery srebrne i jeden brązowy). Więcej nie wywalczył nikt w żadnej zimowej dyscyplinie olimpijskiej. Jest też najbardziej utytułowanym biathlonistą w historii mistrzostw świata - 45 medali to ponad dwa razy więcej niż drugi na liście wszech czasów Martin Fourcade.

Do Pjongczangu nie pojedzie, bo ten sezon ma po prostu słaby. W ostatnich zawodach PŚ w Ruhpolding był dopiero 42. w biegu indywidualnym na 20 km, w rywalizacji sztafet go zabrakło.

- Rezultaty, które osiągnął podczas zawodów Pucharu Świata nie były wystarczające dobre. Po prostu nie spełnił kryteriów - stwierdza Tore Oevreboe, prezes Norweskiego Komitetu Olimpijskiego.

Norwegię w Korei Południowej reprezentować będą: Johannes Boe, Tarjei Boe, Emil Hegle Svendsen, Lars Hegle Birkeland, Henrik L'Abbe-Lund oraz Erlend Bjoentegaard.

Zobacz wideo