Biathlon. Weronika Nowakowska wysoko w biegu pościgowym

Świetnie spisała się Weronika Nowakowska w biegu pościgowym (10 km) rozgrywanym w Oberhofie w ramach biathlonowego Pucharu Świata. Polka, po bezbłędnym strzelaniu - 20 celnych na 20 prób! - zajęła czwarte miejsce. Triumfowała Słowaczka Anastazja Kuzmina

Nowakowska wyruszyła na trasę jako szósta - takie bowiem miejsce zajęła w piątkowym sprincie. Polka biegła spokojnie, na pierwszym strzelaniu notując zero pudeł. Właśnie strzelanie było w sobotę najsilniejszą - nomen omen - bronią polskiej zawodniczki. Nowakowska nie pudłowała podczas kolejnych prób i w sumie na 20 strzałów 20 wpakowała w tarczę.

Bezbłędne strzelanie pozwoliło Polce awansować na czwarte miejsce - do trzeciej na mecie, Ukrainki Wity Semerenko zabrakło jej zaledwie 7 sekund. To pierwszy bieg z 20 bezbłędnymi strzałami w karierze Weroniki Nowakowskiej! I to wszystko na niewiele ponad miesiąc przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Pjongczang.

W sobotę w Oberhofie znów bezkonkurencyjna była Kuzmina. Słowaczka po sprincie startowała z przewagą 35.4 s nad Finką Kaisą Makarainen. Przewagą która - jak się okazało - zupełnie wystarczyła jej do zwycięstwa. Mimo pogoni reszty stawki - Semerenki i Włoszki Dorothei Wierer - Kuzmina przez cały czas kontrolowała bieg i utrzymywała bezpieczny, półminutowy dystans. Podczas czterech strzelań spudłowała dwa razy - Wierer i Semerenko było, podobnie jak Nowakowska, bezbłędne.

Pozostałe Polki spisały się słabiej - Monika Hojnisz była 35 (trzy pudła), Magdalena Gwizdoń 39 (5), a Krystyna Guzik 40. (3).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kuzmina ma 362 punktów i prowadzi przed Justine Braisaz z Francji - 336 pkt. Nowakowska ma 174 pkt i jest 18. 28. jest Krystyna Guzik - 120 pkt, 43. Magdalena Gwizdoń - 56 pkt, a Monika Hojnisz 71. - 7 pkt.

Zobacz wideo