Biathlon. Weronika Nowakowska planuje przerwanie kariery

PRZEGLĄD PRASY. - Muszę odpocząć od wyjazdów, zgrupowań i zatroszczyć się o siebie - mówi Weronika Nowakowska i w wywiadzie z ?Dziennikiem Polskim? zapowiedziała zawieszenie kariery po trwającym sezonie Pucharu Świata.

Nowakowska w poprzednim sezonie była najmocniejszym punktem reprezentacji Polski. Na mistrzostwach świata w Kontiolahti zdobyła srebrny medal w sprincie i brązowy w biegu pościgowym, w klasyfikacje generalnej Pucharu Świata zajęła 14. miejsce.

W tym roku 29-letnia Nowakowska spisuje się słabo. W biegu nie odstaje od koleżanek z kadry, ale nie wychodzi jej strzelanie i w efekcie tylko w dwóch startach wywalczyła punkty Pucharu Świata, w klasyfikacji generalnej jest 53.

- Sezon zaczął się dla mnie ciężko, głównie ze względu na strzelanie. A kiedy wyniki się nie układają, oczywiście narasta presja i trochę trudniej się odbić - komentuje Nowakowska w rozmowie z "Dziennikiem Polskim" .

Zawodniczka po sezonie chce zawiesić karierę. - Taki mam plan. Muszę po prostu "odparować". Każdy kto mnie zna, wie, że biathlon to moje życie. To mój styl życia, bycia. I myślę, że przez to zaangażowanie trochę mocniej czuję pewne rzeczy. Jestem długo w reprezentacji, nigdy nie miałam żadnej przerwy dłuższej - z powodu kontuzji, czy innych spraw. (...) muszę odpocząć od wyjazdów, zgrupowań i zatroszczyć się o siebie - tłumaczy.

Obecnie wraz z reprezentacją znajduje się w Canmore w Kanadzie , gdzie przygotowuje się do startu w piątkowym sprincie. Karierę chce przerwać po mistrzostwach świata w Oslo (3-13 marca). - Główna impreza jest jeszcze przede mną i postaram się skupić na tym. Puchar Świata, jeśli chodzi o klasyfikację generalną, jest już dla mnie stracony, absolutnie. Wiem, że nie osiągnę w nim swoich celów. Ale jest jeszcze kilka startów przede mną i postaram się wypaść jak najlepiej - komentuje.

Nowakowska zapowiedziała rok przerwy, co oznacza, że może wrócić na zimowe igrzyska olimpijskie, które odbędą się w południowokoreańskim Pjongczangu od 9 do 25 lutego 2018 roku.

Relacja na żywo ze sprintu PŚ w Canmore w piątek od 19.15 w Sport.pl. Transmisje w Eurosporcie 1 i Polsacie Sport News.

Kim był chłopak Radwańskiej? Czy Vonn i Woods wciąż są razem? Słynne sportowe pary[QUIZ]

Więcej o: