Biathlon. W sobotę pierwszy sprawdzian Polaków w Sjusjoen

Dziewięcioro polskich biathlonistów sprawdzi formę w sobotę w przedsezonowych zawodach w Sjusjoen. W Norwegii silną reprezentację wystawią gospodarze, nie zabraknie też mocnych zawodników z innych krajów.

Reprezentacja Polski zakończyła zgrupowanie w Dombas i przeniosła się niecałe 200 kilometrów na południe do Lillehammer. W oddalonym o 20 km Sjusjoen w weekend odbędą się zawody "Sesongstart Skiskyting". Na sobotę zaplanowano biathlonowe sprinty.

Polacy wystartują pełnym składem. O 11.15 w biegu kobiet rywalizować będą: Weronika Nowakowska, Monika Hojnisz, Krystyna Guzik, Kinga Mitoraj i Kamila Żuk, a o 13.30 pobiegną: Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik, Mateusz Janik i Rafał Penar.

Reprezentanci Polski sprawdzili już trasy. - Ekipa serwisowa wyjechała przed nami po to żeby zawodnicy i zawodniczki mogli wziąć udział w oficjalnych sesjach treningowych, które zaplanowane były w okolicach południa w piątek - komentuje trener Adam Kołodziejczyk.

Do zawodów zgłosili się czołowi zawodnicy z Francji (między innymi Marie Dorin-Habert i Martin Fourcade), Norwegii (Tiril Eckhoff, Emil Hegle Svendsen, Tarjei Boe, Johannes Thingnes Boe), Ukrainy (Walja Semerenko, Olena Pidhruszna, Julia Dżyma), Włoch (Dorothea Wierer, Karin Oberhofer) i Niemiec (Simon Schempp, Erik Lesser, Miriam Goessner, Franziska Preuss). W sumie wystartuje 100 biathlonistek i 120 biathlonistów.

Kobieta-pająk? Krasnoludek? Nowe stroje na zimę!

Więcej o: