MŚ w biathlonie. Jurlowa sensacyjną mistrzynią świata. Hojnisz dziewiąta

Wielu emocji dostarczył indywidualny bieg kobiet na 15 km o mistrzostwo świata w biathlonie. Niespodziewaną zwyciężczynią została bezbłędna na strzelnicy Jekaterina Jurlowa. Najlepsza z Polek Monika Hojnisz uplasowała się na dziewiątym miejscu.

Sprawdź, jak przebiegała rywalizacja o złoty medal [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Na Jekaterinę Jurlową przed zawodami nie stawiał nikt. Rosjanka nigdy w karierze nie stała nawet na podium Pucharu Świata. Swój sukces zawdzięcza stuprocentowej skuteczności na strzelnicy. Jako jedyna ze stawki 105 zawodniczek strzelała bezbłędnie.

Jurlowa na mecie była szybsza od Gabrieli Soukalovej o ponad 23 sekundy, choć przed ostatnim strzelaniem sytuacja była odwrotna. Czeszka z uśmiechem na twarzy czekała na oficjalne potwierdzenie złotego medalu. Ten zniknął wraz z ostatnim celnym strzałem Jurlowej. Brązowy medal po morderczym finiszu wywalczyła Kaisa Makarainen. Finka na ostatnim okrążeniu odrobiła do Dorothy Wierer prawie 40. sekund i to ona cieszyła się z najniższego stopnia podium.

Z Polek najlepiej spisała się Monika Hojnisz, która, zaliczając jedno pudło, została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu. W środę słabiej strzelała Weronika Nowakowska-Ziemniak. Dwukrotna medalistka mistrzostw świata była 13. Tuż za jej plecami uplasowała się Krystyna Guzik. Najsłabiej spisała się Magdalena Gwizdoń. Doświadczona biathlonistka zajęła dopiero 55. miejsce.

biathlonbiathlon biathlonresults.com

źródło: Okazje.info

Więcej o: