PŚ w biathlonie. Triumf Makarainen, Hojnisz piąta

Kaisa Makarainen triumfowała w biegu na 15 km podczas zawodów Pucharu Świata rozgrywanych w Oslo. Po biegach w Oslo w fińskim Kontiolahti rozegrane zostaną mistrzostwa świata. Najlepsza z Polek, Monika Hojnisz, zajęła piąte miejsce.

Makarainen nie zaliczyła ani jednego pudła, dzięki czemu 15 kilometrów pokonała w czasie 43:54.8. Finka wyprzedziła Darię Domraczewą o 1:18.3, gdyż Białorusinka zaliczyła jedno pudło. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęła Czeszka Veronika Vitkova (1:20.9 straty do zwyciężczyni).

Bezbłędna na strzelnicy była Monika Hojnisz, lecz jej forma biegowa nie pozwoliła na wyprzedzenie czwartej Laury Dahlmeier. Niemka wyprzedziła ją prawie o 25 sekund.

Trzy razy na strzelnicy myliła się Weronika Nowakowska-Ziemniak, która zajęła 23. miejsce. Od Makarainen okazała się gorsza o ponad pięć minut (5:03.3). Na 42. pozycji uplasowała się Krystyna Guzik, mimo że zaliczyła tylko dwa pudła. Do zwyciężczyni straciła aż 7:28.4. Ostatnia z Polek, Karolina Pitoń, zakończyła wyścig na 69. miejscu. Do zwyciężczyni straciła 10:01.1.

MŚ w Kontiolahti rozpoczną się 5 marca.

Wozniacki i Rousey oraz Shayk i inne piękne modelki w SI Swimsuit Issue [ZDJĘCIA]

Więcej o: